Jeździmy łącznikiem!

Ma rozładować korki na ul. Radomskiej, szpital uzyskał dodatkową drogę dojazdową, a mieszkańcy, aby udać się do zachodniej części miasta, mają dobrą alternatywę.

Była to niezwykle oczekiwana inwestycja drogowa, a powstała, dzięki współpracy Gminy Starachowice i Powiatu Starachowickiego. Gmina odpowiedzialna była za budową przedłużenia ulicy Batalionów Chłopskich do ul. Iglastej. Koszt tej inwestycji wyniósł około 3,5 mln złotych. Nowym łącznikiem kierowcy jeżdżą od wtorku, 15 maja, ale dzień wcześniej, na konferencji prasowej o zakończeniu prac poinformował prezydent Marek Materek. Włodarz Starachowic uczynił to w obecności swojej zastępczyni Ewy Skiby, radnych Rady Miejskiej i przedstawicieli wykonawcy, firmy Budromost..

- Mogliśmy tę inwestycję wykonać dzięki zaangażowaniu wszystkich radnych Rady Miejskiej. Inwestycja jest ważna przede wszystkim dlatego, że od lat mamy problem z zakorkowaną ulicą Radomską. Ten łącznik w pewnym stopniu powinien nam pomóc w rozwiązaniu tego problemu, ale jest to tylko jeden z elementów, który ma nam w tym pomóc - powiedział prezydent Marek Materek.

Nowy łącznik ma długość około jednego kilometra. Przy tej okazji wykonano także odwodnienie, wybudowano chodnik oraz asfaltową ścieżkę rowerową. To jedna z najważniejszych inwestycji drogowych w ostatnich latach, ale nie ostatnia z planowanych. Zaawansowane są już prace nad budową północno-zachodniej obwodnicy Starachowic, a także wiaduktu nad torami w Starachowicach Zachodnich.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ