Rondo cieszy już oko

W numerze

Rondo cieszy już oko

Rondo u zbiegu ulicy Szkolnej oraz Iglastej w Starachowicach zostało oddane już do użytku. Od 15 maja br. kierowcy mogą już z niego korzystać. Inwestycja była w całości finansowana ze środków Powiatu. Kosztowała samorząd blisko 2,5 mln zł.

Nowe rondo ma średnicę 36 metrów, 21 - metrową wyspę w środku i jezdnię o szerokości 6 m. Ponadto, posiada także 2 - metrowy azyl dla pieszych, chodniki i parking w pobliżu Zespołu Szkół Zawodowych nr 3. Dodatkowo wybudowano także ponad 200 m odcinek drogi z chodnikiem, który łączy rondo z przedłużeniem ulicy Batalionów Chłopskich, umożliwiając w ten sposób kierowcom dotarcie pod szpital.

15 maja br., w obecności władz powiatowych, odbyło się oficjalne przekazanie tej inwestycji. Starosta Danuta Krępa podkreślała, że o jej wykonaniu zdecydowały względy społeczne, takie jak próba rozładowania korków i chęć ulżenia kierowcom, zmuszonym do podróżowania ulicą Radomską.

- Wszyscy wiemy jak bardzo zakorkowane są dzisiaj Starachowice, zwłaszcza w godzinach szczytu. Dzięki takiemu rozwiązaniu poprawią się możliwości komunikacyjne, ale i bezpieczeństwo – powiedziała starosta, zwracając uwagę na znajdującą się w bliskim sąsiedztwie szkołę – Zespół Szkół Zawodowych nr 3.

- Chcemy, aby powstała przy nim hala sportowa. Złożyliśmy wniosek do Ministerstwa Sportu i Turystyki. Zabiegamy o dofinansowanie w kwocie 4 mln zł. Całość tej inwestycji kosztować będzie ok. 9 mln 700 tys. zł – powiedziała starosta.

Powiat stara się również o dofinansowanie budowy terenu rekreacyjnego przy szkole w ramach rządowego programu budowy Otwartych Stref Aktywności (OSA) oraz termomodernizacji kilku placówek oświatowych, w tym ZSZ nr 3.

- Gdyby te zamierzenia nam się powiodły, a czynimy wszystko, aby tak było, będzie tu bardzo ładnie oraz bezpiecznie – zapewniła starosta.

Uczestniczący w oddaniu ronda poseł Krzysztof Lipiec pogratulował władzom powiatu wykonania tej inwestycji.

- Z pewnością przyczyni się ona do usprawnienia rozwiązań komunikacyjnych w mieście. Cieszę się, że to właśnie Powiat wyszedł z taką inicjatywą i z własnych środków wybudował rondo – powiedział parlamentarzysta, dziękując wszystkim, którzy do tego się przyczynili.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ