Praktykowali w hiszpańskiej Walencji

ZSZ nr 1

W numerze

Praktykowali w hiszpańskiej Walencji

ZSZ nr 1

 

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Starachowicach przebywali z opiekunami na stażu w Walencji. Wszystko w ramach projektu "Od mobilności do przedsiębiorczości"

Projektem objęto młodzież kształcącą się w zawodach: technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik usług fryzjerskich. Szesnastu adeptów tych zawodów poznawało na czterotygodniowej praktyce w Hiszpanii funkcjonowanie zakładów fryzjerskich i gastronomicznych. Musieli też sprostać obowiązkom w miejscu pracy i przyswoić sobie podstawowe zwroty w języku hiszpańskim, gdyż nie zawsze udawało im się komunikować w języki angielskim. Przez 4 tygodnie doskonalili swoje umiejętności zawodowe a także nawiązali przyjaźnie z współpracownikami.

Grupa techników żywienia i usług gastronomicznych poznała kuchnię hiszpańską, nauczyli się przyrządzać tradycyjne dania, wśród których znalazły się m.in. tapas, paella, gazpacho, tortilla i wiele wiele innych. Uczennice kształcące się w zawodzie fryzjerskim obserwowały natomiast pracę w zakładach fryzjerskich, uczyły się stosować nowe techniki modelowania włosów, poznały trendy i gust hiszpańskich klientek.

Starachowiccy uczniowie poznali również kulturę i tradycje Walencji, zwiedzili też ciekawe miejsca.

(P. S.)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ