Nagrodzono młodych informatyków

ZSZ nr 2

W numerze

Nagrodzono młodych informatyków

ZSZ nr 2

 

Finał XII edycji Powiatowego Konkursu Informatycznego, skierowanego do uczniów gimnazjów z powiatu starachowickiego, odbywał się pod hasłem "100 lat Niepodległości - wydarzenia, postacie i rozwój naszego regionu". 

Rozwijanie zainteresowań i talentów informatycznych, kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania informacji i poszerzania wiedzy informatycznej oraz popularyzacja osiągnięć szkół i ich uczniów, to cel Powiatowego Konkursu Informatycznego, którego finał rozegrano 16 maja br. w Zespole Szkół Zawodowych nr 2. Wzięli w nim udział uczniowie Publicznego Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi w Mircu, Gimnazjum nr 1 w Starachowicach, Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Krynkach, Gimnazjum w Pawłowie oraz Gimnazjum nr 2 w Starachowicach. Uczestnicy przygotowali tematyczne prace w formie filmu, strony internetowej lub prezentacji multimedialnej i rozwiązywali test z zakresu technologii informacji.

I miejsce zajął Filip Borowiec z Gimnazjum nr 1 w Starachowicach (film), II - Jakub Lubieniecki z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Krynkach (film), a III - Monika Duś z Publicznego Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi w Mircu (strona www). Wyróżnienia otrzymali: Adrian Wrzesień z Gimnazjum nr 1 w Starachowicach i Krystian Pożoga z Gimnazjum w Pawłowie. Nagrodzono też pozostałych uczestników: Ernesta Grzebułę, Mateusza Kozdębę, Gabrielę Rybicką, Gabriela Sierpnia i Kamilę Świercz, a nauczycielom informatyki, którzy przygotowali uczniów do rywalizacji złożono podziękowania.

Patronat nad konkursem objęła starosta Danuta Krępa, zaś nagrody ufundowali: Oddział Związku Nauczycielstwa Polskiego w Starachowicach, starosta starachowicki, NSZZ "Solidarność" Komisja Zakładowa Pracowników Oświaty i Wychowania oraz Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach.

(P. S.)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ