Tomasz Kordeusz w Muzeum

W numerze

Tomasz Kordeusz w Muzeum

Zarząd Powiatu Starachowickiego powierzył pełnienie obowiązków dyrektora Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach Tomaszowi Kordeuszowi, byłemu dyrektorowi Starachowickiego Centrum Kultury.

Kadencja dyrektora Pawła Kołodziejskiego, który do tej pory kierował Ekomuzeum, dobiegła końca 13 maja br. i Zarząd Powiatu zdecydował dzień później, że do czasu wyłonienia dyrektora z konkursu. zastąpi go Tomasz Kordeusz.

- Czekamy na zgłoszenie dwóch członków z Rady Muzeum, by powołać komisję konkursową - powiedziała starosta Danuta Krępa na konferencji prasowej.

Na pytanie, dlaczego wcześniej nie ogłoszono procedury konkursowej, starosta odpowiedziała że ciągłość w placówce jest zachowana, ponieważ w MPiT, oprócz dyrektora, jest zastępca (Wioletta Sobieraj - przyp. red), który w przypadku nieobecności dyrektora sprawuje swoją funkcję i powinien być przygotowany do tego, by obowiązki dyrektora wykonywać.

Paweł Kołodziejski potwierdził GAZECIE, że weźmie udział w konkursie na dyrektora Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura.

(zaz)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ