"Sprawni jak żołnierze"

W numerze

"Sprawni jak żołnierze"

W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Chwałowicach rozegrano wojewódzki etap Zawodów Sportowo-Obronnych, "Sprawni jak żołnierze".

Etap rejonowy uczniowie z Chwałowic zakończyli zdecydowanym zwycięstwem. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy zdobyli pierwsze miejsce, zapewniając sobie udział w etapie wojewódzkim., który rozegrano 10 maja w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Chwałowicach. Oprócz LO z Chwałowic, o prymat walczyły ekipy: ZS Płońsk, ZSCKR Gołotczyzna, ZSP Siedlce, LO Siedlce, ZSUiP Płock, ZSBN Warszawa a także ZS Mińsk Mazowiecki. Na zawodach pojawili się przedstawiciele Mazowieckiego Kuratorium Oświaty - Delegatura Radom, a także przedstawiciel Wojskowej Komendy Uzupełnień w Radomiu.

Uczniowie zmierzyli się z pięcioma konkurencjami: torem sprawnościowym, pierwszą pomocą, rzutem granatem, strzelaniem i biegiem na orientację. Z wielkim zaangażowaniem i profesjonalizmem pokonywali wszystkie konkurencje. W kategorii dziewcząt I miejsce otrzymało LO Chwałowice, II - ZSUiP Płock, zaś trzecie przypadło ZS Mińsk Mazowiecki. W kategorii chłopców I miejsce zajęło ZSBN Warszawa, II - LO Chwałowice, natomiast trzecie - ZSP Siedlce.

Zwycięzcom gratulujemy wspaniałej kondycji i ducha walki, trzymając kciuki za etap centralny, który odbędzie się w czerwcu br.

(P. S.)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ