Balonowa fiesta z przeszkodami

W numerze

Balonowa fiesta z przeszkodami

W drugi weekend maja odbyła się Fiesta Balonowa w Wąchocku o Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. Miłośnicy mogli obejrzeć start balonów o wschodzie słońca, pokazy nocne a także wsiąść do balonu i poszybować na kilkanaście metrów do góry.

Widowiskowe starty balonów – procedurę stawiania tych wyjątkowych statków powietrznych, dmuchania i grzania powłoki i pokazy nocne, podczas których z otwartych palników ciemność rozjaśnią kilkumetrowe słupy ognia - zapowiadali organizatorzy: Fundacja Wspierania Kultury Magna Res oraz Miasto i Gmina Wąchock, Fiesty Balonowej w Wąchocku. Niestety, plany pokrzyżowała nieco aura i odwołano loty w sobotę (12 maja).

Rywalizację o puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego rozpoczęto w piątek (11 maja) pokazami nocnymi sześciu ekip balonowych na terenie MOSiR przy ul. Szkolnej oraz nad zalewem w Wąchocku. Wydarzenie zgromadziło wiele rodzin z dziećmi. Największą atrakcją, nie tylko dla najmłodszych, było nadmuchiwanie balonów, a także możliwość wzniesienia się na kilkanaście metrów i obejrzenia okolicy z góry.

Fiesta była wspólną zabawą załóg balonowych i widzów, a uczestniczące w niej ekipy odebrały puchary.

(P. S.)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ