Boisko i baseny w tym roku

Na okładce

Boisko i baseny w tym roku

Spełniają się marzenia nie tylko naszych sportowców! W Starachowicach powstanie w tym roku boisko ze sztuczną nawierzchnią.

Rozstrzygnięto już przetarg na budowę tej inwestycji. Zainteresowanych było pięć podmiotów i - jak poinformował na konferencji prasowej prezydent Marek Materek - dwie opiewały na kwotę około 3 mln złotych, czyli tyle, ile gmina miała na ten cel zabezpieczone.

- To boisko będzie wykonywane już w tym roku. Uzyskaliśmy na ten cel wsparcie z Ministerstwa Sportu i Turystyki, to jest 50 procent wydatków kwalifikowanych. Całość zadania zmieści się w kwocie 3 mln złotych. W ramach tej inwestycji powstanie pełnowymiarowe boisko ze sztuczną trawą czwartej generacji. Będzie to pierwsze takie boisko w województwie świętokrzyskim - mówił z satysfakcją prezydent Marek Materek.

To dobra wiadomość dla klubów sportowych, bo w okresie zimowym, zespoły nie będą musiały wyjeżdżać do innych miast, żeby prowadzić treningi lub rozgrywać mecze kontrolne. Co ważne, trawa czwartej generacji pozwoli na ograniczenie kosztów. W tym przypadku nie będzie wykorzystywany tzw. granulat, który jest konieczny w przypadku typowych "Orlików", a to znacząco zmniejsza koszty utrzymania.

Dyrektor starachowickiego MOSiR, Krystian Sadza przewiduje, że budowa boiska przebiegnie bardzo sprawnie i nie będzie kolidować z innymi działaniami na obiektach.

- Od potencjalnego inwestora otrzymałem zapewnienie, że nie będzie żadnych komplikacji, boisko będzie wybudowane szybko i na sezon zimowy będzie do dyspozycji klubów sportowych - zapewniał dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

- O zasadności tej inwestycji nie ma nawet co dyskutować, bo to dla nas, dla klubów sportowych, było niezbędne. Od lat upominaliśmy się o budowę takiego boiska. Pozwoli nam to w pełni realizować zajęcia w okresie jesienno-zimowym. Duże znaczenie ma to, że będzie to boisko pełnowymiarowe, bo w treningach jest to niezwykle ważne - powiedział Dominik Zuba z Juventy Starachowice.

Będzie to jedna z najważniejszych inwestycji sportowych w ostatnich latach. Jednak nie jedyna, bo prezydent zapowiedział kolejne, które dla klubów sportowych będą miały również ogromne znaczenie.

- W uzgodnieniu z klubami ustaliliśmy pewne priorytety. Dlatego modernizację Stadionu Miejskiego odsunęliśmy w czasie, by zrealizować odpowiednią koncepcję. Po sztucznym boisku będzie to budowa zaplecza sportowego, które powstanie przy wjeździe na teren MOSiR. Uzyskaliśmy już pozwolenie na budowę, mamy dokumentację techniczną, złożyliśmy wniosek o dofinansowanie do Ministerstwa Sportu i Turystyki i jeśli go otrzymamy, to w przyszłym roku chcemy te prace zrealizować, aby kluby miały naprawdę dobre warunki - dodał prezydent Marek Materek.

Na terenie między parkingiem nowej pływalni a wiatą grillową trwają natomiast prace przy budowie letnich basenów kąpielowych. Mają być czynne już od lipca tego roku. Projekt inwestycji zakłada budowę dwóch basenów letnich: dla dorosłych, będzie miał wymiary 25 na 12,5 m oraz głębokość 1,25 m, a dla dzieci, 15 na 8 m i głębokość 0,8 m. Będą posadowione na wybetonowanej płycie, z drewnianymi pomostami wokół nich. Okalać je będą tereny zielone. Inwestycja oszacowana jest na około 900 tys. zł.

(amp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ