Wędkarze z Brodów w czołówce

Międzynarodowe Zawody Rzutowe

 

Znakomicie spisali się brodowscy zawodnicy podczas Międzynarodowych Zawodów Rzutowych o Puchar Ziemi Śląskiej im. Alfreda Kubicy. W Siemianowicach Śląskich sukcesy odnieśli juniorzy i seniorzy.

Były to pierwsze w tym roku Drużynowe Mistrzostwa Polski oraz Indywidualny Puchar Polski. Silną reprezentację miało koło PZW w Brodach na Międzynarodowych Zawodach Rzutowych o Puchar Ziemi Śląskiej im. Alfreda Kubicy, które odbyły się w Siemianowicach Śląskich.w dniach 27-29 kwietnia br. Nasza szóstka wędkarzy: Jan Kita, Paweł Kita, Donata Żelazowska, Natalia Zaczek, Magdalena Serafin i Aleksandra Serafin walczyła o zwycięstwa w różnych kategoriach wiekowych pod okiem kierownika Jacka Serafina.

Magdalena Serafin wygrała finał skisha muchowego i skisha spinningowego. W 5-boju i 3-boju w kategorii juniorek naszym zawodniczkom przypadły aż dwa pierwsze miejsca. Tym razem lepszą wędkarką rzutową okazała się Magdalena, która wygrała dwa wieloboje przed swoją klubową koleżanką Natalią Zaczek. Trzecia z naszych juniorek, Aleksandra Serafin zajęła 4. miejsce w dwuboju multiplikatorowym, a na 3. miejscu rywalizację zakończyła Donata Żelazowska.

Równie dobrze radzili sobie nasi seniorzy. W dwuboju multi pierwsze dwa miejsca - podobnie jak przed rokiem - zajęli Polacy i to obaj z naszego koła. Losy zwycięstwa rozstrzygnęły się między braćmi Kitów. Tym razem zwyciężył aktualny Mistrz Świata Jan Kita, a Paweł był drugi. Stawkę na podium uzupełnił Czech Jan Bombera. Nasi oddali dwa najdłuższe rzuty zawodów: Paweł w odległości oburącz 18 g, a Jan w odległości oburącz kołowrotkiem multiplikatorowym.

W konkurencji dwuboju odległościowego bracia Kitowie również stanęli na podium. Drugie miejsce wywalczył Paweł a Jan był trzeci.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ