Medialni goście

Informacje sportowe

Medialni goście

Popularny dziennikarz TVP Sport Jacek Kurowski oraz piłkarz Andrzej Szarmach uczestniczyli w promocji książki "Diabeł nie Anioł", poświęconej sylwetce piłkarza, która odbyła się w sali widowiskowo-kinowej Domu Kultury w Iłży.

Andrzej Szarmach,mieszkający na stałe we Francji, przybył do rodzinnego kraju, aby uczestniczyć w cyklu spotkań, podczas których znany i lubiany przez telewidzów dziennikarz sportowy Jacek Kurowski, gospodarz studiów telewizyjnych poświęconych wielkim wydarzeniom piłkarskim, prezentuje poświęconą piłkarzowi książkę. Jest znawcą biografii i kariery sportowej Andrzeja Szarmacha i osobą szybko nawiązującą bezpośredni i żywy kontakt z uczestnikami spotkania autorskiego.

Przybyłych na spotkanie gości powitał dyrektor Domu Kultury Krzysztof Kozera. Wraz z nim na scenie Sali widowiskowo – kinowej pojawili się w strojach sportowych młodzi piłkarze Iłżeckiego Klubu Sportowego Polonia, którzy poprosili gości o autografy na klubowych koszulkach i piłkach. Były też wspólne zdjęcia z działaczami klubu.

Jacek Kurowski na wstępie oświadczył, że często przejeżdża przez Iłżę w drodze do rodzinnego Krosna i jeśli wystarczy mu czasu po spotkaniu chciałby zwiedzić iłżecki zamek. Również, że nie ogranicza czasu spotkania i zaprasza do pytań, a po spotkaniu do kupna książki. Przedstawił też pokrótce biografię Andrzeja Szarmacha, a potem oddał głos piłkarzowi.

Andrzej Szarmach opowiedział kilka humorystycznych historii z początku swojej kariery piłkarskiej, m.in. dotyczących transferu z Klubu Sportowego Arka Gdynia do znanego Klubu Górnik Zabrze. Gdy działacze z Gdyni dowiedzieli się o planach przejścia młodego Szarmacha na Śląsk, aby temu zapobiec "załatwili" mu szybkie powołanie do wojska. Szarmach musiał potajemnie opuszczać Gdynię, a po wyjeździe na Śląsk działacze Górnika Zabrze, aby mógł zagrać w tym klubie, musieli mu "załatwić" odroczenie od służby wojskowej.

Uczestnicy autorskiego wieczoru poznali wiele nieznanych wydarzeń z życia piłkarza. Stało się to dzięki umiejętnemu prowadzeniu przez redaktora Jacka Kurowskiego wywiadu z piłkarzem. Było też wiele pytań od widzów do obu gości. Dotyczyły one głównie zdobywanych bramek przez Andrzeja Szarmacha podczas ważnych meczów oraz atmosfery w drużynie "Orłów Górskiego".

Spotkanie przedłużyło się do ponad dwóch godzin. Potem ustawiła się długa kolejka chętnych do nabycia książki. Obaj goście chętnie składali na książce dedykacje i autografy. Pozowali też do zdjęć wraz z uczestnikami spotkania.

Książka "Diabeł nie Anioł" jest do nabycia w Punkcie Informacji Turystycznej w Iłży – Plac 11 Listopada 2.

K. K.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ