Czytali biblię

Pawłów

Wieści z gmin

Czytali biblię

Pawłów

 

Z okazji Światowego Dnia Książki, bibliotekę w Pawłowie odwiedzili uczniowie kl. II miejscowej Szkoły Podstawowej z opiekunem Urszulą Gromiec.

"Czytamy BIBLIĘ" – księgę nad księgami, która przewyższa swoją wartością inne księgi, było przesłaniem tego spotkania. Dzieci obejrzały filmik, z którego dowiedziały się, że Biblia składa się z 73 ksiąg i zawiera ponad milion słów. Można w niej znaleźć odpowiedź na wszystkie nurtujące pytania, poznać cuda, które Bóg uczynił oraz to, że Biblię należy czytać, bo zawiera prawdy, które przekazał nam Stwórca.

Następnym etapem zajęć było głośne czytanie Pisma Świętego przez dyrektora GBP –Teresę Sobczak i bibliotekarkę Annę Michta. Były to fragmenty z ewangelii św. Jana (21,15-19) i św. Łukasza (15,1-10) Uczniowie wysłuchali tę samą ewangelię w dwóch wersjach, najpierw z Pisma Świętego a następnie z Biblii dla dzieci. A by utrwalić nową wiedzę rozwiązywały łamigłówki z czasopisma Promyczek Dobra. Ze stosu różnych kolorowanek wybierały te, które tematycznie dotyczyły wysłuchanych tekstów, aby je pomalować. Zajęcia zakończyły się wystawą prac oraz pamiątkowym zdjęciem.

(bp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ