Na międzynarodowych targach Agrotravel

Gmina Mirzec

Mirzec

Na międzynarodowych targach Agrotravel

Gmina Mirzec

 

Stoisko Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania "Razem na Piaskowcu" cieszyło się dużym zainteresowaniem podczas Międzynarodowych Targów Turystyki Wiejskiej i Aktywnej "Agrotravel & Active Life". Było ludowo, tradycyjnie i smacznie.

Gminę Mirzec reprezentowały panie z Osińskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Rękodzieła "Kuźnia Arcydzieł", które zagościły na targowym stoisku LGD "Razem na Piaskowcu". Gminne stoisko odwiedził nawet wójt Mirosław Seweryn i przewodnicząca Rady Gminy Agnieszka Idzik-Napiórkowska.

- Targi promowały nie tylko turystykę wiejską, ale też zdrowy i aktywny tryb życia. Wyszłyśmy tym hasłom naprzeciw. Przygotowałyśmy jarskie, zdrowe i dietetyczne potrawy, gotowane lub pieczone. Żeby było zdrowiej, zrezygnowałyśmy z potraw smażonych – mówi Iwona Seweryn z Osińskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Rękodzieła "Kuźnia Arcydzieł".

– Podczas targów częstowałyśmy gości jarskimi flakami, zrobionymi wyłącznie z warzyw oraz kapustą z ziemniaków. To danie wykonała Irena Zakrzewska według bardzo starej, lokalnej receptury. Chcemy, żeby kapusta z ziemniaków została wpisana na "Listę produktów tradycyjnych" - dodaje.

Danie bardzo smakowało odwiedzającym stoisko. Można było też spróbować pierogów pieczonych z farszem z kaszy gryczanej i kapusty, ciasta drożdżowego, cebularzy, ciasteczek marchewkowych i kruchych. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się wykonane ręcznie ozdoby ze wstążek i papierowej wikliny. Była biżuteria zrobiona ze wstążek, wyroby koronkowe takie jak serwetki, czy wyroby biżuteryjne oraz wiosenne ozdoby m.in. gałązki z atłasowymi kwiatami.

- Jesteśmy bardzo zadowolone z udziału w Targach. To dla nas kolejne doświadczenie, możliwość nawiązania nowych znajomości, wymiany kontaktów. Jesteśmy też bardzo wdzięczne panu wójtowi Mirosławowi Sewerynowi za odwiedziny na naszym stoisku i wspólne promowanie gminy Mirzec. Dziękujemy też pani Agnieszce Idzik – Napiórkowskiej, przewodniczącej Rady Gminy w Mircu oraz dyrektorowi Biura LGD "Razem na Piaskowcu" za zaproszenie na Targi i zorganizowanie przejazdu – powiedziała Iwona Seweryn.

Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Aktywnej "Agrotravel & Active Life", to jedno z największych wydarzeń poświęconych turystyce wiejskiej i aktywnej w Polsce. W tym roku swoje oferty przedstawiało blisko stu wystawców z Polski, Litwy, Ukrainy, Czech i Węgier.

(zaz)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ