Bajkowa wycieczka

Adamów

Brody

Bajkowa wycieczka

Adamów

 

Uczniowie klas 0-V ze Szkoły Podstawowej w Adamowie odwiedzili Centrum Bajki w Pacanowie, by przeżyć niezwykłą przygodę w krainie baśni.

Dzieci, prowadzone przez przewodników ubranych w stroje bajkowych postaci, wyruszyły w magiczną podróż, która zaczęła się od przejścia przez "mysią norkę". Mali podróżnicy mogli przypomnieć sobie treść najpopularniejszych utworów dla dzieci, a korzystając z multimediów prowadzili postaci z legend do krajów, z którego dane opowieści pochodzą. Jechali też magicznym pociągiem, odkryli klucze do magicznego ogrodu, w którym olbrzymie kwiaty opowiadały bajki. Po kadrze z dawnych "Dobranocek" musieli rozpoznać tytuł filmu, a w nagrodę za dobre odpowiedzi oglądali jeden z nich. Przechodzili przez magiczne lustro, gdzie trafili do pokoju z kryształowymi kulami, a na koniec zawarli bliższą znajomość z gospodarzem miejsca, czyli Koziołkiem - Matołkiem.

Kolejnym miejscem, które zwiedzili, był Opatów. Młodzi podróżnicy udali się do "Krówkarenki" przy fabryce opatowskiej Krówki Mlecznej i uczestniczyli w warsztatach poświęconych produkcji mlecznych krówek, z których słynie Opatów. Poznali też historię smakołyku oraz proces produkcji krówek. Każdy zabrał ze sobą na pamiątkę własnoręcznie zapakowane cukierki. Z wycieczki, zorganizowanej przez Katarzynę Bernaciak i Katarzynę Wlazłowską, a towarzyszyły im także Monika Dziuba - Łucka i Renata Ślęzak, wrócili zadowoleni i pełni nowych wrażeń.

(PS)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ