Wzruszające złote gody

Iłża

Wzruszające złote gody

50 - leciem pożycia małżeńskiego może pochwalić się niewiele par. Dla tych, którzy dotrwali razem do Złotych Godów to niezwykłe wydarzenie i wyjątkowe święto.

50 szczęśliwie przeżytych lat to symbol miłości, wierności rodzinnej oraz wielkiej mądrości życiowej, to drogowskaz na szczęśliwe i dobre życie. Tak piękny jubileusz świętowało 28 kwietnia 2018 r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Iłży pięć par małżeńskich: Stefania i Tadeusz Łęccy z Jasieńca Iłżeckiego Dolnego, Rozalia i Stanisław Lechowie z Jasieńca Maziarzy, Krystyna i Stanisław Kosternowie ze Starosiedlic, Genowefa i Henryk Wypchłowie z Prędocinka oraz Marianna i Marian Rola z Iłży.

Wyrazem uznania za trud pracy i wyrzeczenia dla dobra swych rodzin, założonych przed pół wiekiem, Jubilaci zostali odznaczeni medalami "Za długoletnie pożycie małżeńskie" przyznanymi przez prezydenta RP. Wręczył je burmistrz, Andrzej Moskwa w asyście przewodniczącego Rady Miejskiej Józefa Skrobisza oraz kierownika Urzędu Stanu Cywilnego - Magdaleny Chodniewicz. Jubilaci odebrali też listy gratulacyjne i kwiaty, a tę podniosłą chwilę uczczono symboliczną lampką szampana oraz odśpiewaniem stu lat.

(az)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ