Bezpiecznie w rolnictwie

Szkolenie KRUS

W numerze

Bezpiecznie w rolnictwie

Szkolenie KRUS

 

Z inicjatywy Placówki Terenowej KRUS w Starachowicach, zorganizowano dla rolników w Parszowie szkolenie i konkurs. Były cenne nagrody! 

Rolnicy obejrzeli wirtualną prezentację o działalności i funkcjonowaniu PT KRUS w Starachowicach i wysłuchali wykładów o świadczeniach, ubezpieczeniu społecznym rolników oraz informacji o wypadki przy pracy rolniczej, chorobach zawodowych i darmowej rehabilitacji sanatoryjnej. Podczas szkolenia promowano też bezpieczne wyroby i omówiono szczególnie niebezpieczne prace i czynności, jakich nie należy powierzać dzieciom do lat 15 w gospodarstwach rolnych.

Uczestnicy rozwiązywali też testy w konkursie ph. "W gospodarstwie bezpieczna praca zawsze się opłaca". Laureatami zostali: Jacek Opozda z Wąchocka (I miejsce), Joanna Milewska z Parszowa (II) i Ewa Szczepańska z Parszowa - III miejsce. Odebrali nagrody (szlifierka kątowa, przedłużacz bębnowy, drabinka dwustopniowa) ufundowane przez Oddział Regionalny w Kielcach, a wręczyła je kierownik Placówki Terenowej w Starachowicach, Agnieszka Buras.

(az)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ