Wyłonili najzdolniejszych

ZSZ nr 3

 

W ramach projektu "Nowoczesna Szkoła Zawodowa - Nowoczesny Region", młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach wzięła udział w konkursie "Kreatywna szkoła X", który wyłonił najzdolniejszych i najaktywniejszych uczniów w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Konkursowi laureaci: Piotr Bidziński, Kamil Jasztal, Wojciech Pastuszka, Mateusz Mazur, Kacper Uliński oraz Maciej Wiecha wzięli udział w wizycie edukacyjnej w Bydgoszczy, gdzie przybywali pod opieką Ewy Wojciechowskiej. Odwiedzili m.in. Centrum Innowacji na Uniwersytecie Techniczno-Przyrodniczym oraz uczestniczyli w Targach. Pobyt był też okazją do zwiedzania pięknego miasta, jakim jest Bydgoszcz, oraz zapoznania się z bardzo interesująco zaprezentowaną militarną historią Polski w Muzeum Wojsk Lądowych.

Biorąca udział w projekcie Beata Cichońska, uczestniczyła natomiast w wizycie studyjnej pn. "Łotewski system kształcenia dualnego", poznając jego wpływ na gospodarkę oraz rynek pracy. Członkowie delegacji gościli też w OrgesTechnicums - Centrum Kompetencji Edukacji Zawodowej, w Ministerstwie Edukacji i Nauki oraz spotkali się z przedstawicielami Konfederacji Pracodawców w Rydze. W programie pobytu była też wizyta w Zespole Polskich Szkół Ogólnokształcących im. Ity Kozakiewicz w Rydze, której dyrektorem jest nasz rodak.

(P. S.)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ