reklama

"Stary" będą witać na rogatkach miasta

Na okładce

"Stary" będą witać na rogatkach miasta

Z inicjatywą utworzenia w mieście "Ścieżki Stara" wystąpił pod koniec ubiegłego roku Eugeniusz Majchrzyk ze starachowickiego Centrum Inicjatyw Senioralnych. Na wjazdach do Starachowic miałyby stanąć różne modele "starów" produkowanych w FSC z tablicami informacyjnymi kierujące do Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.

Urząd Miejski propozycję zaaprobował i ogłosił, że chce w tym celu pozyskać cztery "stary". W sukurs przyszły miejscowe firmy Star San Duo i Autobox, deklarując wsparcie dla realizacji projektu. Pierwsza z wymienionych firm kupi i kompleksowo wyremontuje "Stara 25" z zabudową dla Straży Pożarnej oraz "Stara 28" z osprzętem, a Autobox zadeklarował wyremontowanie dwóch "Starów 200".

- Byłoby fantastycznie, gdyby kolejne modele produkowane w mieście udało się pozyskać z Polskiego Wojska - nie kryje satysfakcji z dotychczasowych starań prezydent Marek Materek.

"Ścieżka Stara" ma się składać z kilku pojazdów postawionych przy wjazdach do miasta. Ma być gotowa w tym roku, bowiem w grudniu mija 70 lat od rozpoczęcia produkcji w Fabryce Samochodów Ciężarowych. Z okazji tej rocznicy również imprezy miejskie wzbogacone zostaną tematyką historii fabryki.

(az)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ