reklama

Strefa kupuje działki, wejdą nowi inwestorzy

Na okładce

Strefa kupuje działki, wejdą nowi inwestorzy

Specjalna Strefa Ekonomiczna "Starachowice" zamierza w najbliższym czasie kupić trzy działki: w mieście i okolicy. Większość informacji owiana jest tajemnicą, ale jedną z firm zainteresowanych inwestycjami ma być firma z branży motoryzacyjnej.

Na prawie 10 ha działce na Bugaju miała powstać największa w Polsce bioelektrownia i biogazownia. Inwestycja spółki Bioelektrownie Świętokrzyskie, zawiązanej przez konsorcjum firm Termo Klima MK i Ekoenergia, miała kosztować około 150 mln zł, ale przeciwko tym planom skutecznie protestowali sąsiadujący z nią przedsiębiorcy i mieszkańcy.

- Podpisaliśmy dokumenty o zachowaniu tajemnicy handlowej, dlatego szczegółów nie mogę ujawnić. Mogę powiedzieć, że tym terenem zainteresowana jest firma z branży motoryzacyjnej - poinformował GAZETĘ Marcin Perz prezes Specjalnej Strefy Ekonomicznej Starachowice.

Nieoficjalnie mówi się, że tereny te mają kosztować kilka milionów złotych. W 2013 roku Gmina Starachowice sprzedała je za około 3 miliony złotych, a właściciel wycenia je podobno na 5,5 mln zł.

SSE zainteresowana jest także terenami przy ul. Elaboracja w Wąchocku. Chodzi około 14 ha, które są własnością Centrum Odzysku i Recyklingu. Kilkanaście miesięcy temu doszło w tym miejscu do trzech groźnych pożarów, a po tych wydarzeniach Ministerstwo Środowiska wydało liczne zakazy i teren najprawdopodobniej zostanie sprzedany.

- W okolicach Starachowic nie ma zbyt wielu terenów, które moglibyśmy przeznaczyć pod kolejne inwestycje, dlatego też każda okazja, jaka się pojawi, wzbudza nasze zainteresowanie. Złożyłem ofertę zakupu nieruchomości i wstępnie została ona przyjęta – mówi Marcin Perz, prezes SSE "Starachowice".

Nie ujawnia kwoty, ale przyznaje, że chodzi o kilka milionów złotych.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ