reklama

Ważna bezpieczna jazda

Informacje sportowe

Ważna bezpieczna jazda

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla szkół podstawowych i gimnazjów zgromadził wiele szkolnych ekip. Najlepsi w etapie powiatowym rywalizować będą w eliminacjach wojewódzkich.

Celem turnieju jest popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Propaguje również sport i rekreację, podstawowe zasady i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a także kształtuje partnerskie zachowania wobec innych uczestników ruchu drogowego.

W eliminacjach powiatowych uczniów szkół podstawowych, rozegranych na w Szkole Podstawowej nr 9 im. Partyzantów Ziemi Kieleckiej w Starachowicach oraz miasteczka ruchu, udział wzięło 5 zespołów reprezentujących szkoły z powiatu starachowickiego. Rywalizację wygrali uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dąbrowie w składzie: Natalia Orczyk, Karolina Saramak, Aleksander Przygoda, Adam Surowiec. Drużynę przygotowały: Justyna Ciepielewska i Grażyna Turek, a ich podopieczni będą reprezentować powiat starachowicki w eliminacjach wojewódzkich.

Do turniejowej rywalizacji gimnazjalistów stanęło natomiast 4 drużyny. Młodzież też rozwiązywała test wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz skrzyżowań i sprawdzała swoje umiejętności w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej oraz prawidłowej jazdy rowerem. Pierwsze miejsce w eliminacjach powiatowych zajęła drużyna Publicznej Szkoły Podstawowej z klasami gimnazjalnymi w Pawłowie, drugie zespół Publicznej Szkoły Podstawowej z klasami gimnazjalnymi w Rzepinie, a trzecie reprezentacja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z klasami gimnazjalnymi w Krynkach. Zwycięskim drużynom wręczono puchary i medale oraz upominki.

Zawodnicy ze szkoły w Pawłowie będą reprezentować nasz powiat w eliminacjach wojewódzkich turnieju.

(az)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ