Starachowiccy piłkarze na plus

Na piłkarskich boiskach

To był bardzo udany weekend dla starachowickich piłkarzy. Seniorzy Staru w meczu z silną Spartą Dwikozy wygrali 2:1, a juniorzy młodsi Juventy pokonali lidera z Rzeszowa w Centralnej Lidze Juniorów i sami są teraz liderami tabeli. Cenny punkt wywalczyła Łysica, która z liderem, Neptunem Końskie, zremisowała 1:1. Natomiast Kamienna, po bramce Dawida Sobonia, pokonała na wyjeździe Hetmana Włoszczowa.

Klasa Okręgowa

*Star Starachowice – Sparta Dwikozy 2:1 (0:0). Bramka dla Staru: Mariusz Fabjański (47), Emil Gołyski (57).

Star: Adrian Bzymek – Patryk Kosztowniak, Dominik Janikowski, Jakub Nowocień, Marcin Chodniewicz, Daniel Wiecha, Jakub Kania (85. Bartłomiej Koźlik), Łukasz Gruszczyński, Mariusz Fabjański (90. Karol Maciąg), Emil Gołyski, Dariusz Anduła (68. Bartłomiej Drabik). Trener: Arkadiusz Bilski.

- Rozegraliśmy dobry mecz z trzecią drużyną w tabeli. Już w pierwszej połowie dominowaliśmy na boisku, stworzyliśmy sobie kilka okazji do zdobycia bramki, ale nie udało się. Dobrze się stało, że już na początku drugiej połowy otworzyliśmy wynik. To dało nam więcej luzu i stworzyliśmy sobie kolejne okazje do zdobycia bramek. Kontrolowaliśmy mecz, udało nam się podwyższyć prowadzenie, ale - niestety - później, nieco przypadkowy gol dał nadzieję gościom na korzystniejszy wynik. Z tego powodu końcówka była trochę chaotyczna, ale poradziliśmy sobie z tym i punkty zostały w Starachowicach – ocenił trener Arkadiusz Bilski.

*Granat Skarżysko-Kamienna – GKS Rudki 4:0 (1:0)

Rudki: Dawid Rafalski - Arkadiusz Treska, Radosław Dawidowicz (76. Grzegorz Wiecha), Bartosz Wiecha, Wojciech Supierz (60. Edwin Wiecha), Michał Gawlik, Łukasz Kowalski, Dawid Wójcik (70. Kacper Machnik), Bartosz Borowiec, Tomasz Lipski (76. Przemysław Świstak), Kordian Orłowski. Trener: Janusz Cieślak.

IV liga

*Hetman Włoszczowa – Kamienna Brody 0:1 (0:1). Bramka: Dawid Soboń (20).

*Łysica Bodzentyn – Neptun Końskie 1:1 (0:0). Bramka dla Łysicy: Mateusz Kołodziejski (51).

Łysica: Tomasz Wróblewski – Dominik Chrzanowski, Piotr Pietrzyk, Karol Cielibała, Mateusz Kołodziejski, Krzysztof Trela, Szymon Gryz, Marcin Taler (87. Kamil Garbacz), Mirosław Kalista, Dariusz Kowalski (85. Oleksij Czerkaszyn), Mariusz Jaros (88. Patryk Dulęba). Trener: Krzysztof Trela.

B klasa – gr. III

*Zorza Czajków – Arka Pawłów 1:4

A klasa – gr. Radom I

*KS Chomentów – Polonia Iłża 1:4

CLJ U-17

*Juventa Starachowice – Resovia Rzeszów 2:1 (0:0). Bramki dla Juventy: Jakub Gurski (43), Jakub Kalisz (61).

Juventa: Dawid Strzelec - Kacper Błaszczyk (78. Jakub Błażejewski), Krystian Bracik, Jakub Gurski, Klaudiusz Marzec, Jakub Kalisz, Wiktor Śmigielski, Piotr Nowakowski (56. Dawid Płatek), Kacper Zapała (66. Bartosz Gajewski), Patryk Mańturz, Dominik Gach (71. Maciej Moskwa). Trenerzy: Mariusz Wójcik, Piotr Dejworek.

Juniorzy młodsi Juventy znakomicie spisują się wiosną. Starachowiczanie zachwycają i nic dziwnego, że po ostatnim meczu zasiedli na fotelu lidera. W pojedynku na szczycie Centralnej Ligi Juniorów U-17 podopieczni Mariusza Wójcika pokonali na własnym terenie lidera, Resovię Rzeszów 2:1. Mecz był bardzo zacięty i od początku piłkarze obu zespołów prezentowali wysoki poziom. Widać było, że na boisku mierzyły się najlepsze zespoły ligi. Strzelanie zaraz po przerwie rozpoczął Jakub Gurski, który znakomicie uderzył z rzutu wolnego. Rywale co prawda wyrównali, ale ostatni głos należał do miejscowych. Po bramce Jakuba Kalisza, Juventa zapewniła sobie zwycięstwo i fotel lidera.

W następnej kolejce grają

*Stal Kunów – Star Starachowice (sobota, 5 maja, g. 17.00)

*ŁKS Łagów – Łysica Bodzentyn (sobota, 5 maja, g. 17.00)

*Kamienna Brody – Zdrój Busko-Zdrój (niedziela 6 maja, g. 17.00)

*GKS Rudki – OKS Opatów (niedziela, 6 maja, g. 17.00)

*Arka Pawłów – UKS Iwaniska (niedziela, 6 maja, g. 11.00)

*Polonia Iłża – Zorza Kowala (sobota, 5 maja, g. 16.00)

*Juventa Starachowice – Motor Lublin (sobota, 5 maja, g. 12.00)

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ