Derby regionu dla Kamiennej!

Piłkarze z IV ligi i klasy okręgowej rozegrali 25 kwietnia br. kolejną serię gier. Gracze z niższej ligi odrabiali zaległości, a piłkarze z IV ligi mierzyli się planowo. W Brodach doszło do derbów regionu, w których Kamienna, po zaciętym meczu, pokonała Łysicę Bodzentyn.

Piłkarscy kibice doskonale pamiętają, jakie okoliczności miał jesienny mecz pomiędzy Łysicą a Kamienną. Wówczas sędzia podyktował pięć rzutów karnych, w tym cztery dla piłkarzy z Bodzentyna. Tamto spotkanie zakończyło się wygraną Łysicy 4:3, a emocje jeszcze przez kilkanaście dni towarzyszyły działaczom, trenerowi i piłkarzom z Brodów. Rewanżowe spotkanie jeszcze przed pierwszym gwizdkiem wywoływało więc ogromne emocje. Okazało się, że losy całego spotkania rozstrzygnęły się w pierwszych 11 minutach, a bohaterem spotkania został Patryk Nowak. Pierwszą bramkę zdobył w 8. minucie, a kolejną trzy minuty później. Goście odpowiedzieli jedynie trafieniem w końcowych minutach Mirosława Kalisty i ostatecznie komplet punktów został w Brodach.

Natomiast w Klasie Okręgowej, w zaległym meczu, GKS Rudki przegrał na własnym boisku z Klimontowianką Klimontów. Podopieczni Janusza Cieślaka dzielnie walczyli z wyżej notowanym rywalem, a o zwycięstwie zadecydowała tylko jedna bramka.

*Kamienna Brody - Łysica Bodzentyn 2:1 (2:0). Bramki: Piotr Nowak (8, 11) - Mirosław Kalista (83).

Kamienna: Tomasz Dymanowski - Artur Kidoń, Krzysztof Świątek, Marcin Wróbel, Piotr Jedlikowski, Mateusz Gajewski, Szczepan Dziewięcki, Kacper Maciejczak, Jakub Praga, Patryk Nowak (60. Dawid Soboń), Bartłomiej Tymoszuk. Trener: Marcin Wróbel.

Łysica: Piotr Chrzanowski - Piotr Pietrzyk, Dominik Chrzanowski (58. Kamil Garbacz), Karol Cielibała, Mateusz Kołodziejski, Łukasz Kaczmarek, Szymon Gryz, Marcin Taler, Mirosław Kalista, Dariusz Kowalski, Mariusz Jaros. Trener: Krzysztof Trela.

*GKS Rudki - Klimontowianka Klimontów 0:1 (0:0)

Rudki: Dawid Rafalski - Arkadiusz Treska, Bartosz Wiecha, Edwin Wiecha (65. Kacper Machnik), Michał Bednarski, Wojciech Supierz, Michał Gawlik, Łukasz Kowalski, Dawid Wójcik (74. Przemysław Świstak), Bartosz Borowiec, Tomasz Lipski (87. Grzegorz Wiecha). Trener: Janusz Cieślak.