Biegowi mistrzowie

Sukces Szkoły Podstawowej nr 12

Informacje sportowe

Biegowi mistrzowie

Sukces Szkoły Podstawowej nr 12

 

Drużyna Szkoły Podstawowej nr 12 w Starachowicach wywalczyła tytuł mistrzów województwa świętokrzyskiego w biegach przełajowych, a Dawid Bińczak w klasyfikacji indywidualnej zajął 3. miejsce. 

Finał wojewódzki w biegach przełajowych rozegrano w czwartek, 26 kwietnia w Rytwianach. Trasa rywalizacji wiodła przez malownicze tereny, m.in. w okolicach miejscowego Klasztoru Pokamedulskiego. Zmagania odbyły się zarówno w drużynie, jak i indywidualnie. Organizatorami zawodów byli: Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Kielcach, ULKS Gryf Rytwiany oraz Pustelnia "Złotego Lasu" w Rytwianach.

Jednego dnia wyłoniono najlepszych biegaczy w kategoriach szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W najmłodszej grupie wiekowej na starcie pojawiło się 120 zawodników z 20 szkół z naszego województwa. W tym gronie była reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 12 w Starachowicach.

Drużyna prowadzona przez Rafała Lipińskiego okazała się bezkonkurencyjna i znakomicie zaprezentowała się w zawodach. Nasi chłopcy zdobyli 17 punktów i o 2 "oczka" wyprzedzili reprezentację Szkoły Podstawowej nr 33 z Kielc. Jedną z czołowych lokat zajęła także inna reprezentacja z naszego powiatu. Na czwartym miejscu zmagania zakończyli uczniowie Szkoły Podstawowej z Szerzaw w gminie Pawłów. Indywidualnie najlepiej z naszych zawodników spisał się Dawid Bińczak, który sklasyfikowany został na 3. pozycji.

Klasyfikacja końcowa:

1. SP 12 Starachowice –17 pkt.

2. SP 33 Kielce - 15 pkt.

3. SP Połaniec - 13 pkt.

4. SP Szerzawy –12 pkt.

5. SP Kurozwęki –11 pkt.

6. SP Wilczyce – 10 pkt.

SP 12: Dawid Bińczak, Mikołaj Przygoda, Mikołaj Sokołowski, Jakub Brzozowski, Bartosz Świercz, Krzysztof Gębalski. Opiekun: Rafał Lipiński

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ