reklama

Mirzecka Majówka z przeglądem kapel weselnych

Regionalny Przegląd Kapel i Zespołów Weselnych już 3 maja br. Do Amfiteatru w Mircu z zaprasza wójt Gminy Mirzec, Mirosław Seweryn.

Główną atrakcją Mirzeckiej Majówki 2018 roku będzie Przegląd Kapel i Zespołów Weselnych. Impreza tradycyjnie organizowana jest w Mircu 3 maja, w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Tegoroczne uroczystości zaczną się o godzinie 10.00. w kościele p. w. Świętego Leonarda w Mircu, gdzie zostanie odprawiona msza święta w intencji Ojczyzny.

Na scenie Amfiteatru w Mircu, jako pierwsi (godz. 15.00) zaprezentują się uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Jagodnem, którzy przedstawią inscenizację patriotyczną. A o godzinie 16.00 planowane jest otwarcie Regionalnego Przeglądu Kapel i Zespołów Weselnych. Zaprezentują się zespoły z regionu świętokrzyskiego, a w ich repertuarze usłyszymy utwory ludowe, obrzędowe jak i współczesne. Pomiędzy występami zespołów widzowie obejrzą scenki rodzajowe związane z obrzędami weselnymi regionu świętokrzyskiego, które przedstawią zespoły folklorystyczne z gminy Mirzec.

Publiczność będzie mogła wybrać swojego faworyta, a wśród głosujących rozlosowana zostanie nagroda finansowa. Na scenie zaprezentuje się także Kapela "Echo" z Rogowa w gminie Mirów, a zwycięzca Regionalnego Przeglądu Kapel i Zespołów Weselnych wystąpi z koncertem finałowym.

W programie Mirzeckiej Majówki jest też zabawa taneczna pod gwiazdami, na dzieci czekają bezpłatne atrakcje, a na wszystkich stoiska gastronomiczne.

Honorowy patronat nad Regionalnym Przeglądem Kapel i Zespołów Ludowych objął Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas. Imprezę organizują wójt Gminy Mirzec Mirosław Seweryn, Biblioteka i Ośrodek Kultury Gminy Mirzec i Stowarzyszenie "Wspólnie dla Gminy Mirzec".

(zaz)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ