reklama

Wokalne perełki!

Mirzec

Mirzec

Wokalne perełki!

Mirzec

 

Trzy nagrody Grand Prix przyznało jury XVII Gminnego Międzyszkolnego Konkursu Piosenki "Szukamy Talentów", który w tym roku odbył się pod hasłem "Miłość do Ojczyzny wyśpiewana piosenką".

Konkurs promuje szczególnie uzdolnione wokalnie dzieci z gminy Mirzec, daje im możliwość zaprezentowania się i stwarza możliwość wymiany doświadczeń pomiędzy wykonawcami i nauczycielami szkół w gminie Mirzec. W Świetlicy Środowiskowej w Gadce w muzyczne szranki stanęło 21 młodych wykonawców, ze szkół podstawowych w gminie Mirzec. Gości – wykonawców, ich nauczycieli i opiekunów oraz rodziców przywitał wójt Mirosław Seweryn, który sprawował honorowy patronat nad konkursem. Objęła go też Lidia Drożdżał, dyrektorka Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gadce oraz Dorota Tomaszewska, dyrektorka Biblioteki i Ośrodka Kultury w Mircu.

- W tym roku obchodzimy setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Chciałbym podziękować organizatorom i uczestnikom za ten wyjątkowy konkurs, który wpisuje się w harmonogram obchodów tej podniosłej rocznicy. Jestem przekonany, że uczestnicy zagwarantują słuchaczom niezapomniane wrażenia – powiedział wójt Mirosław Seweryn, dziękując nauczycielom i rodzicom za przygotowanie dzieci do występu i propagowanie wartości patriotycznych.

Konkurs przeprowadzono w dwóch grupach wiekowych, a zmagania uczestników oceniała komisja konkursowa, w skład której weszły: Dorota Tomaszewska, Beata Paszkowska, Krystyna Bednarczyk i Monika Kaczorowska. Występy artystyczne uczniów dostarczyły wielu wzruszeń i zachwyciły wysokim poziomem i profesjonalizmem, więc Komisja konkursowa zdecydowała o przyznaniu trzech Grand Prix. W kategorii klas I – III, Grand Prix otrzymała Zuzanna Gwóźdź z Tychowa Starego, natomiast Amelię Ślawską (Małyszyn) i Martynę Zakrzewską (Gadka), nagrodzono pierwszym miejscem. Na drugim stopniu podium znaleźli się: Maja Milanowska (Małyszyn) i Jakub Nosowicz (Tychów Stary), a na trzecim Martyna Strycharska (Trębowiec), Julia Okrutny (Małyszyn), Zuzanna Kwiecień (Tychów Nowy) oraz Patryk Łęcki (Tychów Nowy)

W kategoria klas IV – VII Grand Prix dostały Karolina Niewczas (Tychów Stary) i Alicja Kukla (Gadka), a pierwsze miejsce zajęły: Julia Gwóźdź (Tychów Stary), Maja Pocheć (Mirzec) i Natalia Kaluga (Gadka). Drugim miejscem nagrodzono: Adriannę Stompór (Osiny), Paulinę Markiewicz (Gadka) i Natalię Jaśkiewicz (Małyszyn), a trzecie zdobyli: Amelia Garbala i Nikola Zając (Trębowiec) oraz Weronika Nowak i Krzysztof Iwański z Osin.

Wszystkich uczestników konkursu nagrodził wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn, który pogratulował uczestnikom świetnych występów i podziękował za zaangażowanie organizatorom, zwłaszcza Annie Rafalskiej, która od 17 lat zajmuje się organizacją konkursu. Uczniowie otrzymali książki na temat historii i piękna Polski. Za pomoc w organizacji wokalnej imprezy dziękowała też Anna Rafalska.

(zaz)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ