reklama

Laureatem uczeń ze Stykowa

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

W numerze

Laureatem uczeń ze Stykowa

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

 

Janek Wiecha z Zespołu Placówek Oświatowych w Stykowie został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży pt. "Stok nie jest dla bałwanów". Honorowy patronat objęło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Na konkurs nadesłano 3702 z całej Polski. Dotyczył bezpieczeństwa na zorganizowanych terenach narciarskich i promował odpowiedzialne postawy narciarzy i snowboardzistów oraz upowszechniał Dekalog Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Stykowie wysłali 10 prac, które wykonali pod merytorycznym kierunkiem Justyny Śpiewak. Jury konkursu wyłoniło dwunastu laureatów w trzech grupach wiekowych, jest w tym gronie Janek Wiecha z ZPO w Stykowie.

Nagrody wręczono na uroczystej Gali w Warszawie. Dla uczestników przygotowano również pokaz działań antyterrorystycznych policji i tresury psów służbowych, w wykonaniu przewodników z Wydziału Wywiadowczo - Patrolowego Komendy Stołecznej Policji. Dodatkową atrakcją była możliwość obejrzenia sprzętu bojowego wykorzystywanego przez funkcjonariuszy Biura Organizacji Antyterrorystycznych Komendy Głównej Policji.

(P. S.)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ