reklama

Promocja książki Jana Seweryna

W numerze

Promocja książki Jana Seweryna

"Solidarność Starachowicka 2", to tytuł kolejnej książki Jana Seweryna, przewodniczącego Komisji Międzyzakładowej Organizacji Związkowej w MAN Bus.

Wieczór autorski w Miejskiej Bibliotece Publicznej zgromadził wielu mieszkańców, w tym działaczy "Solidarności". Kolejna książka Jana Seweryna pt. "Solidarność Starachowicka 2" zawiera wywiady z działaczami "Solidarności" z lat 1980-1989, opracowania dokumentów IPN wytworzonych przez Służbę Bezpieczeństwa, a także protokół z rozprawy, jaką komunistyczna władza wytoczyła grupie starachowickich opozycjonistów zaangażowanych w kolportaż ulotek i prasy podziemnej. Jest dużo zdjęć i skany dokumentów z okresu stanu wojennego.

Janowi Sewerynowi wywiadów udzielili: Waldemar Witkowski, Paweł Perchel, Andrzej Jędrzejczyk, Michał Krzyżowski, Stanisław Szczygieł, Jerzy Wierzbiński, Stanisław Kosior, Aleksander Paniec, Wojciech Zawal i Janusz Kaczor. Książkę można nabyć w biurze "Solidarności" w MAN Bus.

Książka "Solidarność Starachowicka 2" jest kolejną pozycją wydawniczą Jana Seweryna poświęconą starachowickiej "Solidarności". Wcześniej ukazały się książki jego autorstwa: "Byłem przewodniczącym Solidarności" wywiad Jana Seweryna z Edwardem Dajewskim przewodniczącym NSZZ Solidarność" w Fabryce Samochodów Ciężarowych w Starachowicach w roku 1981, "Solidarność Starachowicka" i "Jerzy Nobis jeden z dziesięciu milionów".

(az)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ