reklama

Zawodowa impreza budowlańców

ZSZ nr 2

W numerze

Zawodowa impreza budowlańców

ZSZ nr 2

 

"Turniej o złotą packę" zorganizowano w Technikum nr 2 im. E. Kwiatkowskiego z okazji IV Dnia Budowlańca. Przebiegał pod hasłem "Budynki szkieletowe - budujemy z drewna".

Dzień Budowlańca służył nie tylko dobrej zabawie, ale również promocji tego zawodu. Organizatorkami wydarzenia były nauczycielki przedmiotów grupy budowlanej Monika Jaworska i Edyta Lubieniecka. Gospodarzem i organizatorem tematycznego turnieju była natomiast klasa III bot, poprowadziły go Kamila Jarzębak i Izabela Bies, a ocena należała do jury w składzie: przewodnicząca - wicedyrektor Beata Sławińska-Kopyś, eksperci w dziedzinie budownictwa: Dariusz Majewski - nauczyciel praktycznej nauki zawodu w Centrum Kształcenia Praktycznego w Starachowicach, Edyta Lubieniecka - nauczyciel przedmiotów budowlanych w ZSZ nr 2 oraz przedstawiciele klas: Wiktor Dziekan, Kacper Stachowicz, Anna Żurowska i Weronika Kaczmarska.

Turniej składał się z 5 konkurencji: konkursu wiedzy ph. "Mądry budowlaniec" z pokazem mody dla tego zawodu, konkurencji sprawdzającej umiejętności konstrukcyjne uczniów i rywalizacji plastycznej, w której młodzież musiała się wykazać talentem plastycznym oraz kreatywnością podczas przygotowywania plakatów. Turniej zakończono konkursem "Sztuka improwizacji", podczas którego klasy przedstawiły przygotowane scenki z życia budowlańca.

Największą ilość punktów i puchar przechodni "Złota packa" zdobyła klasa III bot, na drugim miejscu uplasowała się klasa II brt, na trzecim - klasa I brt, zaś na czwartym - IV bot.

Niespodzianką było ognisko integracyjne zorganizowane przez dyrektorkę szkoły, Grażynę Małecką.

(P. S.)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ