reklama

Termomodernizacja ruszyła

Przedszkole Miejskie nr 2

W numerze

Termomodernizacja ruszyła

Przedszkole Miejskie nr 2

 

Przedszkole Miejskie nr 2 im. Kubusia Puchatka, to jeden z najstarszych obiektów przedszkolnych, przez lata nieremontowany, z przeciekającym dachem. Będzie odnowiony i ocieplony czekał na milusińskich już po wakacjach.

Prace w przedszkolu przy ul. Oświatowej realizowane są w ramach III etapu projektu pn. "Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w Starachowicach". Wykonawcą robót jest Zakład Remontowo-Budowlany Romana Olszowego z Kosowy, a ich koszt to ponad 1 mln zł.

- Najstarszy i najbardziej wyeksploatowany przez lata użytkowania obiekt przedszkolny doczekał się kompleksowej termomodernizacji, w ramach której wykonane zostaną m.in.: przebudowa dachu, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, wymiana centralnego ogrzewania, montaż centralnej ciepłej wody użytkowej, montaż paneli fotowoltaicznych, ocieplenie fundamentów i ścian wewnętrznych oraz wiele innych prac, które są niezbędne po to, abyśmy mogli poprawić komfort pracy i nauki dzieci i kadry. Ważne są też spodziewane w przyszłości oszczędności na centralnym ogrzewaniu i energii elektrycznej - mówi GAZECIE prezydent miasta Marek Materek.

- Jest długo wyczekiwana przez pracowników przedszkola i przez rodziców inwestycja. Najbardziej doskwierał nam ostatnio przeciekający ciągle dach. Bardzo się cieszymy, że zniknie ten problem. Ocieplenie i zmiana elewacji poprawi estetykę przedszkola. Dzieci widząc pracowników i koparkę za oknem zastanawiają się, jak to będzie po wakacjach? Mam nadzieję, że 1 września wszyscy spotkamy się w nowym, pięknym, kolorowym i ciepłym przedszkolu - nie kryje radości Iwona Tomaszewska, dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 2.

(az)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ