"Zdrowie, moda i uroda"

SDK

W numerze

"Zdrowie, moda i uroda"

SDK

W Spółdzielczym Domu Kultury odbyła się III edycja Wiosennego Festiwalu "Zdrowie, Moda i Uroda". Było wiosennie, kolorowo, smacznie i kreatywnie.

Festiwal rozpoczęto warsztatami "Otwórz się na kreatywność - malowanie ceramiki", poprowadzonymi przez Anię Sarbok, która przywiozła swoje piękne, emanujące niezwykłością zaczarowanych krain, obrazy. Podzieliła się też cennymi radami dotyczącymi malowania na ceramice, a uczestnicy zajęć zrobili własne niepowtarzalne kubeczki. Było wiele skupienia, oryginalności, a także śmiałości w wyrażeniu własnych pomysłów.

Warsztaty kulinarne poprowadził Tomek Guliński, który kolejny raz dzielił się wiedzą i doświadczeniem wegetariańskiego odżywiania. Był też poczęstunek - na stole była szarlotka na bazie płatków owsianych oraz pasta z ziaren słonecznika. A po wykładzie uczestnicy pod okien Tomka przygotowali rosołek wegetariański, zupę - krem z batatów i gruszek, potrawkę z warzyw, surówkę z musem oraz kotleciki z selera i jarmużu. Na deser zrobiono kuleczki z daktyli z wiórkami kokosowymi oraz hit każdego warsztatu Tomka - zielony koktajl.

Organizatorkami Festiwalu były: Beata Wiśniewska i Małgorzata Działak ze Spółdzielczego Domu Kultury SSM.

(P. S.)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ