Zaproszenie na Święto Narodowe Trzeciego Maja

Na uroczystości - 3 maja pod Pomnikiem Niepodległości - zaprasza mieszkańców prezydent miasta Marek Materek.

Program oficjalnych uroczystości.

godz. 9.30 - zbiórka pocztów sztandarowych na placu przed kościołem p,w. Wszystkich Świętych

godz. 9.45 - uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny

godz. 10.45 - przemarsz pod Pomnik Niepodległości

godz. 11.00 - "Jak konstytucję uchwalano" - występ artystyczny dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 12

godz. 11.15 - wystąpienia okolicznościowe i złożenie wiązanek

Natomiast po południu, między godziną 16.00 a 18.00, odbędzie się piknik 3-MAJÓWKA na Szlakowisku. W programie pikniku przygotowano szereg atrakcji. Dla najmłodszych dostępne będą dmuchańce, karuzela samolotowa oraz gry i zabawy. Przedszkolaków i dzieci z klas I - III podstawówek zapraszamy do udziału w wyścigach rowerkowych, w których najmłodsi mieszkańcy zaangażują się bezpośrednio w formie zdrowej rywalizacji i będą uczyć się zasad fair play. W wyścigu mogą uczestniczyć dzieci w wieku 4 - 9 lat. Warunek uczestnictwa, to sprawny rower, kask rowerowy i zgłoszenie dziecka przez rodzica do wyścigu:

- 3 maja na pikniku od godziny 15.00 do 16.00 w biurze zawodów

- lub elektronicznie na adres: konkurs@starachowice.eu w terminie do 2 maja, do godziny 15.30.

W zgłoszeniach mailowych prosimy o podanie w treści maila: imię i nazwisko dziecka, rok urodzenia, telefon kontaktowy. Dzieci rywalizować będą na dystansie około 100 metrów, startując w wyścigach trzyosobowych. Na uczestników czekają pamiątkowe medale i upominki. Udział w wyścigach jest bezpłatny. Dla trochę starszych przygotowana będzie ścianka wspinaczkowa, strzelnica z łuku, dmuchane piłkarzyki oraz gry bez prądu.

Wszystkich zapraszamy zaś na koncerty dwóch starachowickich zespołów estradowych: "Wiarusy" i "Patrol".

Organizatorami obchodów są: Honorowy Komitet Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości, prezydent miasta Marek Materek, starosta Danuta Krępa oraz społeczność Szkoły Podstawowej nr 12 im. Mikołaja Kopernika i Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ