Juniorzy młodsi wiceliderem

Juventa

 

W zaległym spotkaniu Centralnej Ligi Juniorów piłkarze juniorów młodszych Juventy Starachowice pokonali na wyjeździe Motor Lublin 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Jakub Kalisz.

Podopieczni Mariusza Wójcika i Piotra Dejworka w drugiej części sezonu spisują się znakomicie. W środę,18 kwietnia rozegrali zaległe spotkanie z Motorem Lublin. Nasi od samego początku grali rozważnie i ze spokojem wyczekiwali swojej szansy. Tę wykorzystali w 30. minucie, a konkretnie zrobił to kapitan drużyny Jakub Kalisz. Później okazało się, że był to gol na wagę zwycięstwa, ale spotkanie mogło potoczyć się całkowicie inaczej, bo miejscowi nie wykorzystali rzutu karnego.

- Przebieg meczu nie zapowiadał dramaturgii, która miała miejsce już w doliczonym czasie gry. Sędzia pierwotnie doliczył do regulaminowego czasu 2 minuty, jednak na skutek kontuzji jednego z graczy mecz przeciągnął się o dodatkowych kilkadziesiąt sekund. W ostatniej akcji meczu, arbiter dopatrzył się przewinienia w naszym polu karnym i podyktował rzut karny dla Motoru. W ocenie trenerów i zawodników decyzja ta była bardzo pochopna, a o żadnym faulu nie było mowy. Na szczęście na wysokości zadania stanął nasz bramkarz Dawid Pocheć, który obronił jedenastkę. Tym samym zainkasowaliśmy kolejne 3 punkty i po 6 kolejach z dorobkiem 13 oczek jesteśmy wiceliderem tabeli rozgrywek - powiedział trener Mariusz Wójcik.

*Motor Lublin - Juventa Starachowice 0:1 (0:1). Bramka: Jakub Kalisz (30).

Juventa: Dawid Pocheć - Jakub Błażejewski, Kacper Błaszczyk, Krystian Bracik, Wiktor Śmigielski, Piotr Nowakowski (60. Dawid Płatek), Dominik Gach, Jakub Kalisz, Kacper Zapała (60. Bartosz Gajewski), Patryk Mańturz (65. Mateusz Tumulec), Klaudiusz Marzec (80. Kacper Gładyś). Trenerzy: Mariusz Wójcik, Piotr Dejworek.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ