Rozbili Cracovię!

Znakomity mecz juniorów młodszych Juventy

Juniorzy młodsi Juventy rozegrali najlepszy mecz w historii swoich występów w Centralnej Lidze Juniorów U-17. Podopieczni duetu trenerskiego Wójcik - Dejworek rozbili na wyjeździe słynną Cracovię Kraków 4:1. Bohaterem spotkania został Klaudiusz Marzec, który strzelił trzy bramki.

Od początku rundy wiosennej starachowiczanie bardzo dobrze spisują się w Centralnej Lidze Juniorów U-17. Mecz w Krakowie był ich piątym w rundzie rewanżowej (w tabeli nie są uwzględnione mecze z jesieni) i jak do tej pory doznali tylko jednej porażki. W stolicy Małopolski nasi gracze rozegrali znakomite spotkanie i pewnie pokonali rywali, dzięki czemu w ligowej tabeli mieli 10 punktów. Lider, Resovia Rzeszów zgromadziła do tej pory 15 oczek, a druga Korona SA i trzecia Cracovia miały po 12 punktów, z tym, że wszystkie trzy zespoły miały o jeden mecz rozegrany więcej niż czwarta Juventa.

Do Krakowa Juventa nie jechała w roli faworyta. To gospodarze są bardziej doświadczonym zespołem, a do tego byli wyżej w tabeli i grali na własnym terenie. Jednak to nasi od początku przejęli inicjatywę. Wynik spotkania otwarty został po skutecznie wykonanym rzucie karnym, do którego podszedł Klaudiusz Marzec. Co prawda miejscowi bardzo szybko doprowadzili do remisu, ale w dalszej części meczu dominowali już tylko starachowiczanie.

- Bardzo dobry mecz rozegraliśmy w Krakowie, śmiem twierdzić, że najlepszy odkąd gramy w Centralnej Lidze Juniorów. Popełniliśmy bardzo mało błędów własnych, a naszą agresywną grą prowokowaliśmy je u przeciwnika. Jedną z pierwszych akcji Kuby Gurskiego w polu karnym, faulem przerwał obrońca Cracovii, a Klaudiusz Marzec z rzutu karnego otworzył wynik spotkania. Gospodarze szybko wyrównali po składnej akcji i jednym z nielicznych błędów naszej defensywy. Później było już tylko lepiej, kapitalnym strzałem w okienko z około 20 metrów popisał się Wiktor Śmigielski, świetne prostopadłe podania Kuby Kalisza i Wiktora Śmigielskiego wykończył Klaudiusz Marzec i mogliśmy cieszyć się z w pełni zasłużonego zwycięstwa - ocenił trener Mariusz Wójcik.

*Cracovia Kraków - Juventa Starachowice 1:4 (1:2). Bramki dla Juventy: Klaudiusz Marzec (15-karny, 48, 62), Wiktor Śmigielski (29).

Juventa: Dawid Pocheć - Krystian Bracik, Kacper Błaszczyk, Jakub Gurski (80. Jakub Błażejewski), Klaudiusz Marzec (64. Mateusz Tumulec), Jakub Kalisz (79. Bartosz Gajewski), Wiktor Śmigielski, Piotr Nowakowski (69. Maciej Moskwa), Kacper Zapała (75. Damian Sadkowski), Patryk Mańturz, Dominik Gach (58. Dawid Płatek). Trenerzy: Mariusz Wójcik, Piotr Dejworek.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ