reklama

Rudnik górował w Ustrzykach Dolnych

Nasi wywalczyli kwalifikacje

Informacje sportowe

Rudnik górował w Ustrzykach Dolnych

Nasi wywalczyli kwalifikacje

 

Znakomity strat w biegach górskich w stylu anglosaskim zaliczyli zawodnicy Ludowego Klubu Biegacza Rudnik. Szczególnie zadowoleni mogą być Bartosz Bernaciak, Sylwester Lepiarz i Piotr Jaśtal, którzy zakwalifikowali się na międzynarodowe zawody. 

W Ustrzykach Dolnych w biegach górskich rywalizacja toczyła się w kilku różnych kategoriach wiekowych. W sobotę, 14 kwietnia na trasie mierzyli się zarówno seniorzy, juniorzy, młodzicy jak i dzieci. Bieg główny liczył 10 kilometrów. Z naszych zawodników w kategorii M-5 najlepiej spisał się Sylwester Dudek, który sklasyfikowany został na 2. pozycji. Czołowe lokaty zajęli jeszcze Sylwester Lepiarz (3. miejsce) i Piotr Jaśtal (4. miejsce). Obaj tym startem zapewnili sobie prawo udziału w Mistrzostwach Europy w biegach górskich, które w lipcu odbędą się w Macedonii. W seniorskiej rywalizacji wystąpili jeszcze: Zbigniew Sikora (7. miejsce, kat. M-4), Norbert Stępniewski (11. miejsce, kat. M-4), Anna Żółtak (6. miejsce, kat. K-1) i Ilona Werenkiewicz-Wrona (5. miejsce, kat. K-2).

Juniorzy rywalizowali na dystansie o połowę krótszym. Z naszych reprezentantów znakomicie spisał się Bartosz Bernaciak, który w kategorii juniorów młodszych stanął na najniższym stopniu podium. Miejsce w czołowej trójce zapewniło mu prawo startu na Mistrzostwach Świata do lat 16, które w czerwcu odbędą się we Włoszech. W tej samej kategorii 16. miejsce zajęła Wiktoria Kwarciak, a wśród juniorów na 14. pozycji sklasyfikowany został Michał Karasiński.

W rywalizacji młodzików (2,7 km) naszym zawodnikom nie udało się znaleźć na podium. Najlepiej spisał się Krystian Ślifierz, który jako jedyny znalazł się w pierwszej dziesiątce i ostatecznie zajął 10. miejsce., natomiast Jakub Ciemienga uplasował się na 13. miejscu, Mikołaj Pawłoś był 18, pozycję niżej zajęła Monika Bonio, a Alicja Karwacka i Oliwia Główka zajęły odpowiednio 24. i 26. miejsce.

Najmłodsi walczyli na dystansie 1,9 kilometra. W tym gronie najlepszy wynik z zawodników "Rudnika" wywalczył Dariusz Sikora, który sklasyfikowany został na 4. pozycji. Ponadto w tym biegu startowali też: Maciej Wiśniewski (17), Klaudia Kowalska (13), Wiktoria Kwiecień (12), Klaudia Nowak (25) i Alan Stępniewski (32).

W klasyfikacji drużynowej LKB Rudnik zajął 12. pozycję na 35 sklasyfikowanych drużyn.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ