reklama

Wiedzę o Irlandii wzbogacili zabawą

SP Adamów

Brody

Wiedzę o Irlandii wzbogacili zabawą

SP Adamów

 

Dzień Świętego Patryka obchodzony jest na cześć patrona Irlandii i związany z wieloma atrakcyjnymi uroczystościami. Święto coraz częściej wychodzi poza granice Zielonej Wyspy i staje się popularne także w Polsce. 

W nauce języka angielskiego warto zapoznać się nie tylko z gramatyką języka i słówkami, ale także z kulturą i obyczajami krajów anglosaskich. Dlatego w Szkole Podstawowej w Adamowie nauczycielka angielskiego, Małgorzata Kusiak – Wiecha zorganizowała szkolne obchody Dnia Świętego Patryka. Uczniowie poznali na lekcjach informacje dotyczące tego święta, charakterystyczne tradycje oraz angielskie słówka związane z tym dniem. W szkole pojawiły się też tematyczne plakaty informacyjne.

Na podstawie uzyskanych informacji uczniowie przygotowali się do specjalnego "Irlandzkiego" quizu. Uczestnicy zabawy, uczniowie klas V – VII, mieli na sobie zielony element ubrania. Każdy mógł wylosować pytanie związane z irlandzkimi tradycjami, a zwycięzcy otrzymali słodki poczęstunek. Zabawa przypadła do gustu wszystkim uczestnikom, którzy dzięki quizowi mogli lepiej przyswoić sobie wiadomości dotyczące tradycji Zielonej Wyspy.

(az)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ