Nielegalna produkcja na dużą skalę

Dwaj mieszkańcy gminy Mirzec zatrzymani

 

Starachowiccy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Mirzec, podejrzanych o nielegalną produkcją wyrobów tytoniowych. Grozi im nawet 2 lata więzienia. 

Drobiazgowa praca policjantów po raz kolejny przyniosła efekt. Tym razem ustalenia operacyjne pozwoliły zatrzymać dwie osoby, które prawdopodobnie parały się nielegalną produkcją wyrobów tytoniowych.

- Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach od dłuższego czasu podejrzewali, że 29-letni mieszkaniec gminy Mirzec może trudnić się nielegalną produkcją tytoniu. W miniony wtorek zatrzymali do kontroli pojazd, którym jechał 29-latek wraz z innym mieszkańcem tej samej gminy. W samochodzie ujawnili przeszło 160 kg suszonych liści tytoniu. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Z związku z posiadanymi informacjami dotyczącymi nielegalnych wyrobów, stróże prawa przeszukali także pomieszczenia gospodarcze na terenie gminy Wierzbica, które wynajmował jeden z zatrzymanych. Zabezpieczyli tam 65 kg gotowego tytoniu oraz elementy linii produkcyjnej. W związku z prowadzonym procederem Skarb Państwa mógł zostać narażony na straty w wysokości ponad 146 tysięcy złotych - informują policjanci.

Za tego rodzaju przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 2 lat więzienia.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ