Niezawodny system powiadamiania od dziś

W numerze

Niezawodny system powiadamiania od dziś

Od 23 kwietnia br. obowiązuje na terenie województwa świętokrzyskiego system, którego zadaniem jest przekierowywanie numeru alarmowego 997 bezpośrednio do Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Kielcach.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zdecydowało, że pilotażowy program przekierowywania numeru alarmowego 997 na numer 112 wprowadzony zostaje w dwóch kolejnych województwach: świętokrzyskim i opolskim.

- W momencie kiedy ktoś dzwoni pod numer 997, telefon będzie odbierał operator z Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Osoba dzwoniąca najpierw usłyszy komunikat "tutaj numer 112, proszę oczekiwać na operatora". Mam nadzieję, że tak jak to było na Śląsku (wprowadzono go tam pilotażowo w ub.r. - przyp autor) również u nas ten system przyniesie oczekiwane rezultaty. Cechuje się bowiem niezawodnością, posiada zintegrowany system pozwalający na powiadomienie wszystkich niezbędnych służb w jednym czasie – powiedziała na konferencji w Kielcach wojewoda, Agata Wojtyszek.

System segregować będzie połączenia, które są bezzasadne i zaburzają prawidłowe funkcjonowanie Centrum Powiadamiania Ratunkowego.

(az)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ