Forum współpracy i Dni Kariery

Kształcą specjalistów

W numerze

Forum współpracy i Dni Kariery

Kształcą specjalistów

 

Z udziałem starosty Danuty Krępy i członkini Zarządu Powiatu Moniki Nowak obradowało w Zespole Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach Forum Współpracy i Dni Kariery w branży motoryzacyjnej. 

Projekt "Kształcimy specjalistów - rozwój edukacji zawodowej dla Starachowic" realizowany jest od pół roku przez Powiat Starachowicki wspólnie z Akademią Przedsiębiorczości oraz Specjalną Strefą Ekonomiczną Starachowice.

- Ma celu rozwój i podniesienie atrakcyjności kształcenia zawodowego w trzech szkołach: Technikum nr 1, Technikum nr 2 i Zasadniczej Szkole Zawodowej nr 1 w Starachowicach oraz jego lepsze dopasowanie do potrzeb rynku pracy. Stwarza ogromne szanse na zdobycie kompetencji i kwalifikacji zawodowych przez uczniów, doskonalenie umiejętności przez nauczycieli zawodu, a także doposażenie szkół w nowoczesny sprzęt i materiały dydaktyczne, z których wielu już skorzystało - informuje Anna Ciesielska, rzecznik Zarządu Powiatu.

Podczas spotkania, jakie odbyło się 17 kwietnia br. w ZSZ nr 3 w Starachowicach podsumowano dotychczasowe efekty projektu. W Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 1 w ZSZ nr 3 wsparciem objęto kierunki kształcenia w zawodach deficytowych w naszym powiecie: mechanik pojazdów samochodowych, elektromechanik pojazdów samochodowych, monter zabudowy i robót wykończeniowych, operator obrabiarek skrawających, fryzjer i kucharz. Dzięki pozyskanym funduszom udało się dostosować, zaadaptować i wyposażyć dwie pracownie: mechaniki i elektromechaniki pojazdów samochodowych. Zorganizowano również kursy oraz szkolenia dla 120 uczniów, m.in. z zakresu spawania metodą MAG, a jego uczestnicy odebrali na Forum certyfikaty. Wręczyła je starosta starachowicki Danuta Krępa, która wyraziła zadowolenie z realizowanego projektu.

- Mam nadzieję, że dzisiejsze spotkanie przyniesie kolejne owoce – mówiła starosta, życząc młodzieży, aby skorzystała jak najlepiej z projektu. - Warto inwestować w siebie, warto się kształcić i doskonalić, bo to jest wasze życie i wasza przyszłość.

Młodzież miała okazję wysłuchać panelu dyskusyjnego z udziałem przedstawicieli branży motoryzacyjnej, a także przetestować najświeższy nabytek zakupiony w ramach projektu – symulator do jazdy samochodem oraz pojazdy udostępnione przez Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce.

(zaz)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ