Najlepsi uczniowie z "Warzyńcami"

W numerze

Najlepsi uczniowie z "Warzyńcami"

Tradycją Festiwalu Nauki", którego VII edycja też odbyła się w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach, jest wręczenie najlepszym uczniom szkół ponadgimnazjalnych nagród starosty starachowickiego.

To zdolni i bardzo ambitni młodzi ludzie. Wyboru najlepszych dokonuje komisja złożona z dyrektorów szkół. W tym roku przewodziła jej Monika Nowak, członkini Zarządu Powiatu, odpowiedzialna za sprawy oświaty.

- Cieszę się, że wśród naszej młodzieży mamy tak zdolnych uczniów, którzy rozwijają swoje zainteresowania – mówiła starosta Danuta Krępa, podziwiając determinację, z jaką dążą do realizacji swych celów. Wyrazy uznania skierowała także do ich rodziców oraz nauczycieli, którzy wspierają ich w tym działaniu.

Oto laureaci tegorocznych "Wawrzyńców" w kategorii naukowej:

Bartłomiej Sikorski – uczeń klasy II"e" I LO. Ma wybitne zdolności w dziedzinie matematyki i fizyki. W tym roku zakwalifikował się do etapu centralnego LXIX Olimpiady Matematycznej, brał udział w części doświadczalnej II etapu 67. Olimpiady Fizycznej. W roku ubiegłym uczestniczył w II etapie LXVIII Olimpiady Matematycznej i w części doświadczalnej II etapu 66. Olimpiady Fizycznej.

Kacper Kiciński - uczeń klasy III"b" II LO. W roku szkolnym 2015/16 zajął 4. miejsce w kraju w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych. Rok później przystąpił do niej ponownie i został laureatem pierwszego miejsca w Polsce. Jego pasją jest fizyka. Z sukcesem startował w Olimpiadzie Fizycznej. Dwukrotnie (2016/17 i 2017/18) zakwalifikował się do II stopnia LXVI Olimpiady Fizycznej (części doświadczalnej). Jest stypendystą Prezesa Rady Ministrów.

Michał Garbacz - uczeń klasy IV w zawodzie technik logistyk w ZSZ nr 2. Jest finalistą X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, doszedł również do finału VI Konkursu Logistycznego organizowanego przez Wyższą Szkołę Administracji i Biznesu w Gdyni. Trzykrotnie uczestniczył w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu, ale tez innych organizowanych przez inne szkoły. Jest aktywnym członkiem projektu "Nowoczesna Szkoła Zawodowa – Nowoczesny Region". Wiedzę pogłębia poprzez kursy zawodowe organizowane przez CKP w Starachowicach.

Konrad Gębura - uczeń klasy III w zawodzie technik - mechanik w ZSZ nr 2. Jego pasją jest muzyka. Działa aktywnie na rzecz szkoły oraz powiatu, uczestnicząc w licznych koncertach i konkursach artystycznych. Uczęszcza do Świętokrzyskiej Szkoły Muzyki Rozrywkowej i Jazzu II Stopnia im. Miry Kubasińskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim, w klasie gitary. Występował na wielu koncertach, uświetnia także szkolne uroczystości. Jest współtwórcą chóru klasowego, który reprezentował szkołę w koncercie Pieśni Patriotycznych organizowanym przez Powiat Starachowicki w 2015 r. Tworzy też własną muzykę, którą publikuje w Internecie oraz wykonuje podczas różnych uroczystości.

W kategorii społecznej starosta nagrodziła Tomasza Niedziałka i Macieja Cieciorę.

Tomek jest uczniem klasy III "d" w I LO. To młody aktywista oraz społecznik. W 2014 roku z powodzeniem walczył o mandat posła na Sejm Dzieci i Młodzieży XX kadencji, prowadząc kampanię profrekwencyjną przed wyborami do Europarlamentu oraz organizując debatę sprawozdawczą z działań podjętych w tym projekcje. Od stycznia 2014 roku do stycznia 2018 roku był radnym, a za razem wiceprzewodniczącym MRM w Wąchocku. Angażuje się w życie społeczności lokalnej, bierze udział w wielu szkoleniach oraz projektach ogólnopolskich i europejskich dotyczących samorządności i działalności młodzieżowych rad. Włącza się również w prace nad nowelizacją ustawy o samorządzie gminnym, art. 5b o Młodzieżowych Radach.

Maciek jest uczniem klasy III w II LO, angażuje się w pracę Młodzieżowej Rady Miasta pełniąc funkcję wiceprzewodniczącego, a od 2017 r. funkcję przewodniczącego. Działał w organie doradczym jakim jest Rada przy prezydencie miasta. Jest twórcą Gazety Młodych, cyklicznej publikacji na łamach "Gazety Starachowickiej". Także trenerem młodzieży do spraw motywacji. Na początku 2018 roku szkolił grupę młodzieży z całego regionu świętokrzyskiego oraz z Ukrainy właśnie z motywacji, czerpania dobrej energii do pracy i zarażania nią innych. To również konferansjer podczas różnych wydarzeń kulturalnych takich jak: "StarACH! Festiwal".

W kategorii sportowej przyznano dwa Wawrzyńce. Otrzymali je: Gabriela Bado i Jakub Kalisz.

Gabriela - uczennica I klasy w III LO bierze czynny udział w życiu szkoły i klasy. Angażuje się w szkolne uroczystości. Jej główną pasją jest jazda konna, a największym osiągnięciem - zakwalifikowanie się do jeździeckiej kadry narodowej. Na uwagę zasługują również jej osiągnięcia: brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów 2017 w Jeździectwie Konnym, wysokie lokaty na zawodach regionalnych i międzynarodowych, srebrny medal Pucharu Polski Dzieci w Strzegomiu 2015, mistrzostwo województwa Juniorów Młodszych w Kielcach 2014 oraz Seniorów w Kielcach 2016.

Jakub - uczeń I klasy sportowej w LO - ZSZ nr 3, to kapitan drużyny występującej w Centralnej Lidze Juniorów U-17. Wraz z całym zespołem wiosną 2018 wywalczył awans do CLJ, wygrywając rywalizację w województwie świętokrzyskim. Jest to największy sukces piłkarski ucznia z Juventą Starachowice. Jesienią 2018 roku w rywalizacji z drużynami Korony Kielce S.A, Cracovii Kraków S.A, Motoru Lublin czy Stali Mielec zajął z drużyną 4. miejsce w makroregionie, co dało prawo rywalizacji w CLJ także wiosną 2018 roku.

Wszystkim gratulujemy!

(zaz)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ