reklama

Zagrali dla Mariusza

ZSZ nr 2

W numerze

Zagrali dla Mariusza

ZSZ nr 2

 

Szkolna edycja Dnia Odkrywców Talentów w Technikum nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Starachowicach miała w tym roku charytatywny wymiar. Tak zdecydował Samorząd Uczniowski we współpracy z koordynatorem Szkoły Odkrywców Talentów Sławomirem Gwardysiem. 

Za cel postawili sobie zdobycie pieniędzy na pomoc uczniowi klasy I ast - Mariuszowi Szmalcowi. Jest chory na białaczkę, leczy się onkologicznie w Kielcach. Młodzież z Technikum nr 2 przeprowadziła najpierw zbiórkę pieniędzy,a podczas akademii licytowano dziesiątki przedmiotów, których ofiarodawcami byli: Danuta Krępa - starosta starachowicki, Marek Materek - prezydent miasta Starachowice, klub "Endorfina", Młodzieżowa Rada Miasta, Dyrekcja Technikum nr 2, Hufiec ZHP Starachowice, Samorząd Uczniowski z "Maja". Płyty z autografami przekazali an aukcję raperzy: Tede, Borixon, Malik Montana, a uczennica klasy I pt Julka Lewandowska podarowała swoją pracę wykonaną areografem. Wiele gadżetów na licytację przekazano anonimowo.

Zebrano prawie 4700 zł, a uczniowie klasy I ast, do której uczęszcza Mariusz, dorzucili na jego leczenie jeszcze 600 złotych. Do zbiórki włączyła się również młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego. Jej przedstawicielki wraz z opiekunką Samorządu Uczniowskiego przekazali 1454,11 złotych, zebrane w szkole. Łączna suma zebranych pieniędzy wyniosła 6745,62 złotych. Wsparcie finansowe leczenia Mariusza zapowiedziało też Stowarzyszenie Przyjaciół Technikum nr 2 w Zespole Szkół Zawodowych.

Koncert charytatywny w Technikum nr 2 rozpoczął półgodzinny występ hip-hopowca z Radomia, Łukasza "Wiecznego" Wieczorka, propagującego w swojej twórczości wartości chrześcijańskie. Licytacje przeplatane były różnymi prezentacjami młodzieży. Zespół w składzie: Konrad Gębura, Ola Puchała, Mateusz Błędziński i Marcin Grunt zaprezentował dwa utwory: "Knockin` on heaven`s door" oraz "Kawałek do tańca", Weronika Grunt oraz Kinga Klepacz zaśpiewały utwór "All love me", zaś chłopcy z klasy III pmt "Miłość w Zakopanem". Artur Cygan z wykorzystaniem gitary akustycznej zaprezentował utwór "Unravel", Kacper Pastuszka zagrał na gitarze elektrycznej utwory zespołów Amon Emarth i System of a Down, Weronika Kaczmarska zatańczyła do utworu "Intro", a Oskar Sadowski i Oliwia Pomorska tańczyli w rytmie "Recovery". W tanecznym popisie wystąpiła też klasa III pmt, Lena Dudeńko z klasy informatycznej zaprezentowała się natomiast w c-walku.

Był też pokaz podstawowych ciosów i chwytów w kickboxingu w wykonaniu Ernesta Kisiela i Artura Wziątka z kilkuminutową walką pokazową dla licznie zgromadzonej publiczności.

Mariusz Szmalec jest podopiecznym Fundacji Spełnionych Marzeń. Wszystkich, którzy zechcą wesprzeć finansowo jego leczenie, prosimy o przekazywanie 1 proc. podatku i darowizny na wskazane konto Fundacji: ING BANK ŚLĄSKI nr 69 1050 1025 1000 0023 5851 4368 z dopiskiem "dla Mariusza Szmalca",1% KRS 0000128832 z dopiskiem "dla Mariusza Szmalca".

(P. S.)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ