reklama

Nowa droga dojazdowa

Przy ul. Konstytucji 3 Maja

W numerze

Nowa droga dojazdowa

Przy ul. Konstytucji 3 Maja

Opłaca się decydować. Przekonali się o tym mieszkańcy bloków nr 25 i 31 przy ul. Konstytucji 3 Maja, gdzie jest już nowa droga dojazdowa do garaży i bloków. Inwestycja zrealizowana została na wniosek zgłoszony przez mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Starachowice.

– Serdecznie dziękuję mieszkańcom, którzy głosowali na nasz projekt w ramach Budżetu Obywatelskiego. Wnioski złożone przez nas do kolejnych dwóch edycji okazały się zwycięskie. W tym roku zamierzamy złożyć projekt dotyczący budowy miejsc parkingowych i kolejnego fragmentu drogi dojazdowej, bo chcemy kompleksowo zmienić otoczenie - zapowiada autor projektu Dariusz Grunt.

Zrealizowane przedsięwzięcie obejmowało m.in.: prace rozbiórkowe starej nawierzchni z trylinki, wykonanie podbudowy oraz nowej nawierzchni z kostki brukowej betonowej na powierzchni 271,40 m kw. oraz wykonanie odwodnienia terenu. Koszt inwestycji to ponad 69 tys. zł. Wykonawcą prac był Zakład Robót Instalacyjnych, Usług i Handlu „ZRI”.

Prezydent miasta wizytując inwestycję podziękował autorowi wniosku i mieszkańcom za wkład i zaangażowanie w zmianę swego najbliższego otoczenia.

- Niebawem rusza kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego Gminy Starachowice, a my w tym roku podsumowujemy zadania realizowane w ramach tego programu w roku 2017. Jednym z nich było wykonanie drogi dojazdowej w pobliżu budynków przy ul. Konstytucji 3 Maja 25 i 31. Wnioskodawcą tego projektu był Dariusz Grunt, prezes Stowarzyszenia Spółdzielczości i Wspólnot Mieszkaniowych „Nasze Miasto”, któremu dziękuję za inicjatywę i współpracę z Urzędem Miejskim - powiedział prezydent Marek Materek. (az)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ