Nauka nie jest nudna!

W numerze

Nauka nie jest nudna!

Geodezyjne Koło Naukowe "Equator" Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego, Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne z Podzamcza, Świat Robotyki, Planetarium Supernowa, szkoły i placówki edukacyjne uczestniczyły w tegorocznym Festiwalu Nauki.

VII edycja Festiwalu Nauki, która odbywa się w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach, zgromadziła tłumy zwiedzających. Program w tym dniu - 12 kwietnia, był tak atrakcyjny, że każdy, kto choć trochę interesuje się naukami przyrodniczymi i ścisłymi, znalazł coś dla siebie. Festiwal popularyzował bowiem naukę w przystępny i atrakcyjny sposób.

- Jest niewiele miejsc, które tak jak nasz Zakład Wielkopiecowy nadają się do tego typu działań. Pamiętajmy, że bez wiedzy przyrodniczej i technicznej nie byłoby możliwe tworzenie przemysłu, pozyskiwanie skarbów natury i przetwarzanie ich na potrzeby cywilizacji. To szczególnie ważne dzisiaj, kiedy tak wiele mówi się o budowie innowacyjnej gospodarki. Trzeba pamiętać, że jej początki sięgają laboratorium i warsztatu naukowca - powiedział GAZECIE, Paweł Kołodziejski dyrektor Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.

Impreza jest też doskonałym przykładem na wzorową współpracę wielu podmiotów, instytucji i osób, bez zaangażowania których muzealne święto nauki nie byłoby możliwe.

- Składam im największe podziękowania, nie tylko za wkład w tegoroczny i poprzednie Festiwale, ale za codzienną pracę nad zaszczepianiem naukowej pasji wśród młodych ludzi - dodaje dyrektor Ekomuzeum. - W tym roku wciągnęła i zaciekawiła blisko czterystu młodych adeptów oraz obserwatorów. Dopisująca nam corocznie pogoda była dodatkowym składnikiem tego muzealnego święta nauki.

VII Festiwal Nauki, zarówno od strony organizacyjnej, jak i merytorycznej był jednym z najbardziej udanych. Jak mówi Paweł Kołodziejski, w planach organizatorów jest rozbudowa formuły Festiwalu, by już w przyszłym roku zaproponować zupełnie nowe „atrakcje”.

(zaz)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ