reklama

Partie popierają Marka Materka

Na okładce

Partie popierają Marka Materka

Liczna grupa mieszkańców powiatu starachowickiego wzięła udział w spotkaniu z przewodniczącym Platformy Obywatelskiej Grzegorzem Schetyną. Dyskusja była bardzo ożywiona, padło kilka deklaracji, m.in. o poparciu dla obecnego prezydenta miasta Marka Materka.

Z mieszkańcami miasta spotkał się przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna oraz posłowie tej partii: Magdalena Kochan, Artur Dunin oraz były siatkarz Paweł Papke. Odbyło się 18 kwietnia w Agencji Rozwoju Regionalnego.

- W polityce można być, jeśli potrafi się rozmawiać i słuchać i ten słuch musi być wyostrzony, wtedy obecność w polityce ma sens. Na pewno dzisiaj będziemy rozmawiać o kryzysie zaufania do państwa, sprawie nagród rządu PiS, obecności Polski w Unii Europejskiej i kwestii bezpieczeństwa narodowego - powiedział inaugurując spotkanie z mieszkańcami przewodniczący PO Grzegorz Schetyna. Przypomniał też, że jest posłem z ziemi świętokrzyskiej i podziękował za oddane na niego głosy.

Na spotkanie licznie przybyli mieszkańcy miasta i powiatu, ale także społeczni działacze czy samorządowcy. Nie było prezydenta Starachowic Marka Materka, który swoją polityczną drogę zaczynał właśnie w PO, ale jego wątek i tak pojawił się na spotkaniu. Z sali padło pytanie o poparcie dla obecnego włodarza miasta. Przewodniczący Grzegorz Schetyna odparł, że jego partia w tegorocznych wyborach samorządowych udzieli poparcia... Markowi Materkowi, co może być nieco zaskakujące, bo przecież obecny prezydent Starachowic z PO został usunięty.

- Dla dobra miasta jestem gotów współpracować z każdym, kto może przyczynić się do dynamicznego rozwoju Starachowic - skomentował GAZECIE prezydent Marek Materek.

Zapytaliśmy jeszcze Marka Materka, czy taka deklaracja z ust przewodniczącego Schetyny może oznaczać, że rozważa on powrót do Platformy Obywatelskiej, odpowiedział stanowczo „nie”.

Mieszkańcy, głównie zwolennicy Platformy Obywatelskiej, mieli dużo pytań związanych z wyborami. Podkreślali, że medialnie partia „nie umie się odpowiednio sprzedać”. Z kolei politycy przekonywali, jak bardzo ważny jest udział w wyborach, niezależnie od sytuacji, jaka panuje w kraju.

Poparcie kandydatury Marka Materka na prezydenta miasta w kolejnej kadencji zadeklarowało także Polskie Stronnictwo Ludowe na konwencji podsumowującej działania partii, jaka obradowała 12 kwietnia w SSM, z udziałem przewodniczącego powiatowych struktur PSL Dariusza Dąbrowskiego, sekretarza ZW ludowców, Krzysztofa Marwickiego, radnych powiatu i z ościennych gmin oraz członków Klubu Radnych Spółdzielczości Mieszkaniowej w Radzie Miejskiej. Zaprezentowano na niej program wyborczy partii „Rzeczpospolita samorządowa”, skierowany na wsparcie rodzin, młodzieży i seniorów oraz na rozwój rolnictwa, ochronę zdrowia i przedsiębiorczości.

PSL poprze również kandydaturę Jarosława Sameli na burmistrza Wąchocka, a na wójtów ludowcy chcą wystawić: Andrzeja Przygodę (Brody), Mirosława Seweryna (Mirzec) i Marka Wojtasa (Pawłów). Postawili więc na doświadczonych samorządowców.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ