reklama

Kto na prezydenta miasta?

Plebiscyt GAZETY

Na okładce

Kto na prezydenta miasta?

Plebiscyt GAZETY

 

W plebiscycie GAZETY wybieramy kandydata na prezydenta miasta. Jak podawaliśmy, oficjalnie zgłoszony jest jeden - Sylwester Kwiecień z Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Nasi Czytelnicy mają swoich... 

Obecna kadencja prezydentów miast, burmistrzów, wójtów, a także rad gmin, powiatów i sejmików wojewódzkich kończy się 16 listopada 2018 roku. Jesienią wybierzemy więc nowe władze.

Na pewno w wyborach prezydenckich nie wystartuje radny Babicki, bo - jak pisze do GAZETY, „współpraca z prezydentem Markiem Materkiem układa mi się wzorowo. Jeśli Pan Prezydent zdecyduje się na udział w wyborach będzie miał moje 100% wsparcie”.

Prezydent innego wyjścia chyba nie bierze pod uwagę, bo poparcie ma, co wynika także z naszego plebiscytu. Sensacją jest natomiast zgłoszenie na kandydata radnego powiatu, Pawła Lewkowicza, na którego otrzymaliśmy najwięcej kuponów. Radnym przez lata był z nominacji SLD, teraz zasiada w Radzie Powiatu jako radny niezrzeszony, a coraz głośniej się mówi, że może być kandydatem... Prawa I Sprawiedliwości! Jak będzie, zobaczymy.

Nasi czytelnicy chętnie widzieliby na prezydenckim fotelu również Marię Derrę ze starachowickiego KOD-u, Pawła Kołodziejskiego - dyrektora MPiT, Adama Brzezińskiego - prezesa Towarzystwa Przyjaciół Starachowic oraz Mirosława Gęborka ze Stowarzyszenia LOKALNI. pl. Lista potencjalnych kandydatów, którzy - zdaniem Czytelników - mogliby wystartować w wyborach prezydenta Starachowic jest nadal otwarta. Czekamy na zgłoszenia. Wybory samorządowe 2018 powinny zostać rozpisane między 9 października a 17 listopada. W grę wchodzą więc trzy terminy: 21 października, 28 października albo 4 listopada. które spełniają ten warunek. Ostateczną datę wyborów samorządowych wskaże premier.

Nasz plebiscyt trwa wystarczy wypełnić kupon i wrzucić do skrzynki listowej przy wejściu do redakcji, ul. Konstytucji 3 Maja 23.

(az)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ