reklama

Są pieniądze na koncie

Star Starachowice

Informacje sportowe

Są pieniądze na koncie

Star Starachowice

 

Specjalna Strefa Ekonomiczna Starachowice już przelała pierwsze pieniądze na konto Staru.

Umowa sponsorska z SSE Starachowice daje solidne podstawy dla działalności Klubu Sportowego "Star". I nie chodzi wyłącznie o wsparcie finansowe, ale szeroko rozumianą współpracę.

- Czujemy się wyróżnieni, że Specjalna Strefa Ekonomiczna "Starachowice" jest sponsorem klubu - nie kryje radości Emil Krzemiński, prezes MKS Star Starachowice.

- Wsparcie ze strony strefy będzie tym większe, im więcej będzie awansów, im bardziej będziemy widzieli, że klub realizuje swoje zobowiązania. Klub ma być stabilny finansowo i my tę stabilność zagwarantujemy. O ostatecznej kwocie wsparcia będziemy mogli powiedzieć na koniec roku, ale na chwilę obecną prezes zgłosił potrzebę 30 tysięcy złotych, a już niebawem będzie potrzeba zaangażowania kolejnych 20 tysięcy złotych. Naszym działaniem chcemy dać bardzo wyraźny sygnał również naszym przeciwnikom, że mają po drugiej stronie klub stabilny, ambitny i którego nie da się zatrzymać - powiedział prezes Marcin Perz, prezes Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Starachowice".

Władze SSE Starachowice mają również pełnić rolę mediatora przy negocjacjach z innymi podmiotami, aby te rozpoczęły finansowanie klubu.

- Będziemy namawiali inne firmy, żeby uczestniczyły w finansowaniu klubu. Jeśli "Star" będzie umacniał swoją pozycję, to będziemy występowali o różnego rodzaju wsparcie - zadeklarował prezes Perz.

Obecny na podpisaniu umowy, 3 kwietnia, poseł PiS Krzysztof Lipiec powiedział bardzo ważne słowa, które potwierdzają, że klub może liczyć na wsparcie z wielu stron.

- Przy okazji 90-lecia klubu powiedziałem, że ambicją nas wszystkich powinno być, aby na 100-lecie nasi grali już w Ekstraklasie. Mam przekonanie, że tak się stanie. Cieszę się, że doszło do porozumienia pomiędzy ważną firmą i klubem "Star". To jest sukces, który gwarantuje stabilność finansową - ocenił poseł Krzysztof Lipiec.

Przewodniczący klubu radnych PiS w Radzie Miejskiej zadeklarował natomiast gotowość rozmów z pozostałymi radnymi o rozwoju infrastruktury sportowej w Starachowicach.

- W imieniu klubu PiS wystąpimy do wszystkich radnych z apelem, ponad podziałami. Wiele spraw nas różni, ale sport powinien nas łączyć. Wystąpimy z inicjatywą budowy infrastruktury sportowej, która jest istotna. Chciałbym, żebyśmy wygospodarowali środki finansowe, aby móc wybudować w Starachowicach nowy stadion - zapowiedział Tomasz Andrzejewski.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ