Talentów u nas nie brakuje

Udane zawody wędkarzy z Brodów

Kolejne zawody potwierdziły, że w młodych wędkarzach z koła PZW w Brodach drzemią ogromne możliwości. Nasi sportowcy z bardzo dobrej strony pokazali się w zawodach rzutowych oraz ogólnopolskich zmaganiach w castingu.

Okręgowe Halowe Zawody Rzutowe

Wędkarze z koła w Brodach walczyli w Szewnie w Okręgowych Zawodach Rzutowych o puchar prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego. Były to czwarte, a zarazem ostatnie zawody z cyklu Zima 2018. Na starcie pojawili się młodzi zawodnicy z Rudek, Buska-Zdroju, Kielc, Ostrowca Świętokrzyskiego oraz oczywiście z Brodów. W zawodach pod opieką trenerów Pawła Kity i Jacka Serafina, uczestniczyli: Nikola Serafin, Kacper Barański, Natalia Zaczek, Magdalena Serafin i Aleksandra Serafin.

Nasi zawodnicy spisali się znakomicie, notując wysokie wyniki i stając na podium. Na uwagę zasługuje postawa dziewcząt, które po raz kolejny pokazały, że należą do czołówki w regionie. Nikola Serafin w kategorii do 12 lat zajęła pierwsze miejsce. Również zwycięstwem swój udział w zawodach zakończyła Aleksandra Serafin w kategorii do 18 lat, ale ta kategoria rozegrana była poza oficjalnymi klasyfikacjami. Na podium znalazła się także Natalia Zaczek, która w kategorii do 16 lat zajęła drugie miejsce, a miejsce III w tej samej kategorii zdobyła Magdalena Serafin. Nieco szczęścia zabrakło Kacprowi Barańskiemu, który w kategorii do 14 lat zajął czwartą lokatę.

Poznaliśmy również najlepszych zawodników całego cyklu. W trzech kategoriach na podium mieliśmy swoich reprezentantów. Najlepiej spisała się Natalia Zaczek, która wygrała klasyfikację do lat 16.

- Dla naszej ekipy był to naprawdę udany dzień. Zawody tego typu to świetna okazja na fizyczne i psychiczne przygotowanie się do sezonu ogólnopolskiej rywalizacji, która zbliża się już wielkimi krokami - powiedział Paweł Kita, z koła w Brodach.

Ogólnopolski Turniej Halowy w Castingu

W hali sportowej w Busku-Zdroju rozegrano 24 marca XXVIII Ogólnopolski Turniej Halowy w Castingu o Puchar Prezesa Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Kielcach. Do zawodów przystąpiło 65 zawodników z 10 przodujących ośrodków wędkarstwa rzutowego w Polsce: z Katowic, Kielc, Lublina, Poznania, Warszawy, Białegostoku, Buska-Zdroju, Brodów, Kazimierzy Wielkiej, a także z Klubu Sportowego Castingsportu "Beskidy" z Godziszka oraz z czeskiej Ostrawy i miejscowości Frydek-Mistek.

- Z naszego koła udział w zawodach wzięło pięć osób: Nikola Serafin, Natalia Zaczek, Magdalena Serafin, Aleksandra Serafin i Paweł Kita. Do Buska przyjechał z nami również opiekun i kierownik drużyny Jacek Serafin. Rywalizacja odbywała się w kilku konkurencjach, takich jak skish muchowy, skish spiningowy, arenberg, skish multi, sprintcasting i odległość spiningowa - relacjonuje Paweł Kita.

Znakomicie zaprezentowały się znowu nasze dziewczęta, a prym wiodła Natalia Zaczek, która praktycznie w każdych zawodach zajmuje czołowe miejsca. Tym razem pokazała prawdziwą klasę w kategorii juniorek, gdzie zdeklasowała ubiegłoroczną mistrzynię Polski i wygrała zmagania z przewagą aż 12 punktów.

O sporym pechu może mówić Magdalena Serafin, która znalazła się tuż za podium, a do tego, aby wywalczyć medal zabrakło jej zaledwie 6 punktów. Tuż za nią uplasowała się jej siostra Aleksandra. Paweł Kita w swojej koronnej konkurencji, skishu multi, zajął trzecie miejsce. W tej samej konkurencji, w kategorii kobiet, Natalia Zaczek również stanęła na najniższym stopniu podium. Na uwagę zasługuje także debiutancki występ Nikoli Serafin, która rywalizując ze starszymi zawodnikami zajęła 9. miejsce - zdobyła 80 punktów na 100 możliwych i ustanowiła swój rekord życiowy w odległości spinningowej, który teraz wynosi 19,60 m.

W klasyfikacji drużynowej w 4-boju, w skład którego wchodzą skish muchowy, skish spiningowy, arenberg i odległość spiningowa, nasz zespół uplasował się na 5. miejscu.