Tydzień z Internetem

Wieści z gmin

Tydzień z Internetem

Tegorocznej ogólnoeuropejskiej kampanii "Tydzień z Internetem" towarzyszyło hasło: "Krytyczne myślenie". Włączyła się w nią Gminna Biblioteka Publiczna w Pawłowie.

Akcja od siedmiu lat zachęca do odkrywania potencjału Internetu i korzystania z możliwości, jakie dają nowe technologie. Gminna Biblioteka Publiczna włączając się w to wydarzenie, przygotowała warsztaty edukacyjne, w trakcie których uczestnicy mieli okazję przekonać się jak postrzegamy świat poprzez informacje docierające do nas za pośrednictwem Internetu i środków masowego przekazu i jaki wpływ mają na rzeczywistość, w której żyjemy. Zwrócono szczególną uwagę na fakt, że przekazy medialne, które do nas docierają, nie zawsze opierają się na rzetelnych informacjach.

Młodzież podczas spotkania ph. "Wiadomości ze świata" mogła ocenić wiarygodność informacji, tj. "fake newsy", dowiedziała się jak krytycznie podejść do informacji serwowanych przez witryny czy portale internetowe. Także że większość materiałów prezentowanych przez różne media, zawiera opinie ich autorów, dlatego warto sprawdzić je w kilku źródłach pod kątem wiarygodności i aktualności.

Uczniowie VII klasy Szkoły Podstawowej w Pawłowie aktywnie uczestniczyli w warsztatach i z zaangażowaniem wykonywali przygotowane zadania, które uświadomiły im, że to samo wydarzenie może być różnie postrzegane przez różne grupy. Opiekunem grupy był Tomasz Słupski, zaś warsztaty przygotowały bibliotekarki: Ewa Czajkowska, Anna Michta, Marta Kalisz.

(P. S.)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ