reklama

Trasa turystyczna będzie dokończona

Brody

Trasa turystyczna będzie dokończona

Rozpoczęły się prace związane z drugim etapem rozbudowy drogi powiatowej Brody – Krynki. Po zakończeniu inwestycji, powstanie trakt ważny dla mieszkańców gminy i dalszego rozwoju turystyki nad Zalewem Brodzkim.

W poprzednim roku wykonany został odcinek od skrzyżowania z drogą krajową nr 9 do skrzyżowania z ulicą Poprzeczną w Krynkach. W pierwszym etapie inwestycji wykonany został parking nad zalewem. Także w tym roku, koło tzw. "Oczka" powstanie kolejnych, 78 miejsc parkingowych.

W drugim etapie inwestycji rozbudowana zostanie droga o długości ok. 1,3 km, do skrzyżowania z drogą krajową nr 42. Ponadto, wykonane zostanie oświetlenie całej ulicy Starachowickiej. Dzięki nowym chodnikom i ścieżkom rowerowym, powstanie ciekawa trasa turystyczna, świetna do biegania i nordic walkingu.

Wartość robót wynosi ok. 6 mln zł. Na zadanie uzyskano 50% dofinansowania z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016 - 2019. Wkład finansowy gminy Brody w realizację zadania wynosi 26% kosztów. Powiat Starachowicki pokrywa 24% wartości inwestycji. Wykonawcą zadania jest firma Aglet sp. z o.o. z Warszawy, a działania koordynuje Zarząd Dróg Powiatowych w Starachowicach.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ