reklama

Płatne parkowanie?

Pomysł jest konsultowany

 

Na osiedlu Wzgórze miasto chce uruchomić strefę płatnego parkowania. Zdania mieszkańców są podzielone, a UM zapewnia, że temat jest dopiero konsultowany.

Wprowadzenie takiego rozwiązanie na tym osiedlu miałoby rozwiązać problem komunikacyjny. W tym rejonie znajduje się kilka bloków, szkoła średnia, a także kilka dużych zakładów pracy, a miejsc parkingowych jest jak na lekarstwo. To wszystko powoduje, że kierowcy mają problemy z zaparkowaniem swoich aut. Dlatego strefa płatnego parkowania byłaby jakimś rozwiązaniem. Jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy, część mieszkańców takiemu rozwiązaniu się sprzeciwia. Jednorazowe koszty być może nie byłyby wysokie, ale dla mieszkańca w skali miesiąca, to kwota już znaczna. Co na to Urząd Miejski?

- Strefy płatnego parkowania powstają w przestrzeni miejskiej w całym kraju i jest to naturalne. W naszym mieście z taką inicjatywą wyszli mieszkańcy wskazując konkretne propozycje. Obecnie pomysł ten jest konsultowany i omawiany z mieszkańcami - mówi nam Iwona Ogrodowska, rzecznik Urzędu Miejskiego w Starachowicach.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ