reklama

Europejska jakość w kształceniu

CKP

W numerze

Europejska jakość w kształceniu

CKP

 

Projekt programu ERASMUS+, Centrum Kształcenia Praktycznego w Starachowicach realizuje od 2016 r. W jego ramach uczniowie przebywali w marcu br. na zagranicznych praktykach zawodowych w Hannoverze.

Projekty Erasmus+ uczą młodych ludzi mobilności tak koniecznej we współczesnym świecie. W jego ramach, adepci zawodu technik budownictwa: Krystian Faliszewski, Dawid Jabłoński, Filip Niewczas, Norbert Turek, Piotr Uzar; uczący się na mechaników pojazdów samochodowych: Dawid Kaminik, Dominik Kobierski, Kacper Barszcz, Wojciech Ceglarz, Rafał Chojnacki, Kornel Derlatka, Piotr Segieta oraz zdobywający wiedzę elektromechanicy pojazdów samochodowych: Kacper Jabłoński, Arkadiusz Popławski, Krystian Góźdź, Dominik Lipiec zaliczyli staż w Dolnej Saksonii. Była z młodzieżą również koordynator projektu z ramienia CKP Elżbieta Gębura i Dorota Rychlewska - nauczyciel i tłumacz języka niemieckiego.

W Hannoverze powitał naszą młodzież Wolfgang Hellwig z LAK Berufsnot e.V. in Hannover. Mechanicy i elektromechanicy pojazdów samochodowych praktykowali w warsztatach samochodowych, zaś technicy budownictwa w firmach budowlanych na terenie Hannoveru i okolic. Pod okiem instruktorów, wykorzystując nowe narzędzia, surowce, środki i metody, współczesne technologie stosowane u naszych sąsiadów. Mieli możliwość porównać je ze zdobytymi wcześniej wiadomościami w ramach praktyk zawodowych w Centrum Kształcenia Praktycznego w Starachowicach i doskonalić wiedzę zawodową oraz języki obce.

Pobyt na zagranicznym stażu zawodowym był także okazją poznania kraju i jego kultury.

(az)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ