Kolejna ulica "odżyje"

Na "Południu"

W numerze

Kolejna ulica "odżyje"

Na "Południu"

Jeszcze w tym roku ma ruszyć remont ulicy Jana Pawła II w Starachowicach. To kolejna duża inwestycja drogowa w południowej części miasta w ostatnich miesiącach.

Gmina zabezpieczyła środki na wkład własny i złoży wniosek o dofinansowanie inwestycji z rządowego programu na Rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów, gdzie do podziału na nasze województwo trafiło 25 mln złotych.

- Program, w którym będziemy aplikować, ruszył kilka dni temu. Pula na cały region może nie jest duża, ale dofinansowanie jest bardzo atrakcyjne, bo wynosi nawet do 80 procent - mówi prezydent Marek Materek.

Kwota z dofinansowania może wynieść maksymalnie 5 mln złotych. Pierwotny całkowity koszt przebudowy ul. Jana Pawła II szacowany był na poziomie 9,3 mln zł, ale - jak powiedział prezydent - może być niższa.

- Po uwzględnieniu przetargów, jakie gmina ostatnio realizowała, w tym przypadku mówimy o kosztach rzędu około 6 mln złotych - dodał Marek Materek.

Wysokość wkładu własnego zabezpieczony został w kwocie 1,3 mln złotych. Środki mają pochodzić ze sprzedaży dwóch nieruchomości na osiedlu Bugaj. Jeśli tylko wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace ruszyłyby już na początku wakacji. Odbywałyby się etapowo i droga nie byłaby zamknięta na całej długości.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ